Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szemárpámat soha nem akarják...

Szemárpámat soha nem akarják műtéttel eltűntetni?

Figyelt kérdés

Visszatérő gondom. Most az elmúlt 1-2 évben nyugi van, de előtte már 3x jártam a szemészeten, ahol ugyanazt a haszontalan kenőcsöt írták fel, hogy alkalmazzam. Használtam-nem használtam, idővel magától elmúlt.


Komolyan mondom, az játszódott le, azt mondták a dokik (mindig máshoz kerültem), hogy nyáron nem lehet, túl erős a Nap. Ősszel-télen nem lehet, nem tenne jót a hideg. Tavaszra már nem tudok, mivel jöttek. Konkrétan semmi nem jó, talán a csillagok állása sem. És mondtam egyik-másik dokinak, hogy a másik mit mondott, de erre aligha adott érdemi választ, bunkó, flegma, unott volt, csak lerázott és felírta a kenőcsöt, amiből otthon rohadt már.


Egyelőre ugye nyugiban van a helyzet, de látom előre, hogy lesz következő alkalom. Akkor mit tegyek? Mert láthatóan ingyenesen senkit nem érdekel, felőlük ki is eshet a szemem. Nem vagyok eleresztve, hogy csak úgy szórjam a pénzt. Nincs más lehetőségem, fizetőshöz kéne mennem, hogy ne undorító stílusban figyeljenek a bajomra és kezelve legyen?


2023. márc. 10. 17:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem a szemkenőcs véglegesen elmulasztotta. Próbálj meg választani egyet a dokik közül és hozzá visszajárni, valamint maradéktalanul tartsd be az orvosi utasításokat és a betegtájékoztatót is olvasd el. Nem fognak magánban sem műteni, ha nem látják szakmailag indokoltnak a műtétet. Ez nem olyan, mint a tetoválószalon, hogy azt varrnak rád, amit kérsz.
2023. márc. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért kellene egy árpát műteni, amikor mint a mellékelt ábra is mutatja magától gyógyul?
2023. márc. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez nagyon idegesito, mert nekem is igy van arpam, hol elojon, hol nem, viszont az van, hogy ameddig elojon, de eltunik, addig nem annyira sulyos az eset, hogy muteni kene.

Meg ha szamodra idegesito is.


Viszont maganban gondolom megcsinalnak barmit, csak penz kerdese.

De allamiban sajnos nagyon nyomos indok nelkul nem mutenek. Sot, manapsag mar szinte akkor se, annyira nincs orvos.


Amugy nekem azt mondtak anno, hogy a mutet se megoldas orokre, csak az adott pillanatban. Elojohet utana is.

2023. márc. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért járok vissza minduntalan a műtét kapcsán, mikor előjön ez, mert az egyik doki mondta, hogy egy műtéttel elmulasztható (nem feltétlen örökre, de hosszabb időre), és nem mondta, hogy még nem javallja nekem. Sőt senki. Mindenki azzal küldött el, hogy nem jó az évszak. A kenőcsöt sokáig (évekig, később fordultam dokihoz) javallat szerint használtam, míg már nem tettem, és ugyanazt eredményezte, semmivel sem gyógyult előbb. Nem vagyok értetlen, ha azt mondják nem javallják a műtétet, vagy csak így egyszerű árpa miatt nem teszik, felfogom, megértem, nem is kérdezek többet. De nekem komolyan az évszakokra hivatkozva mondták, hogy most nem jó, nem csinálnák meg.
2023. márc. 10. 17:47
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát a nyár az UV sugárzás miatt lehet probléma, de használhatsz UV szűrős (nap)szemüveget a gyógyulás alatt. A többi évszakkal nem tudom, hogy mi lenne a baj, kérdezd meg az orvosodat, hogy mikor lenne optimális a műtét.
2023. márc. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2023. márc. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!