Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha 24 éves nőként...

Mit tegyek ha 24 éves nőként erős dohányos és alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés
2023. márc. 13. 00:32
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Szokj le mindkettorol. Csak elhatarozas kerdese.
2023. márc. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Igen, ilyen egyszerű, nem tudom mit nem lehet ezen érteni xd

Amúgy én 21/f vagyok, 2 évig dohányoztam, aztán abbahagytam. Nekem egyszerű volt, mert fizikailag nem voltam függő, vagyis nem voltak elvonási tüneteim. Mostanában sokat iszok. Nem mondanám, hogy függő vagyok, de erre rá tudnék függni úgy érzem. Jó lenne még most abbahagynom, de... Várjunk csak, ha nem vagyok függő, akkor miért is ne tudnám abbahagyni?? ..shit.

2023. márc. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban is próbáld meg felismerni, hogy mi az az életedben amit úgy érzel, hogy nincs rendben és kilátástalan emiatt az életed.


Ha felsimerted akkor próbáld helyre hozni, az alkohol és cigaretta lerakása pedig ebből fog majd következni.


Mondjuk a cigarettára való ráfüggés az akkor is megtörténhet ha minden területen boldog vagy, de az alkoholról ez nem mondható el. Úgyhogy legalább azt le kell tenni és ha sikerül legalább azt akkor az már nagy siker.

2023. márc. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Lásd be, hogy fasság!

Olvass rákosokról, akik élni akartak és meghaltak, vagy túlélték, de iszonyú szenvedéseken mentek keresztül!

Ha ezeket így feldolgozod, rájössz, mennyire nevetséges saját magadat cseszegetni, amikor a baj simán jön magától is.

2023. márc. 13. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 John Yakuza válasza:
100%
#1 zsheni vagy
2023. márc. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 miert, hol tevedtem szerinted?
2023. márc. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%

át kell szokni normálisabb dolgokra például bogyó,speed.

Az alkohol rosszab ezeknél,alkoholistaként ugyis marad egy kis mag benned a függőséged mindig atcsusszan majd valami másba ahogy próbálkozol,csusszanjon kevésbe ártalmas dologba,piánál minden jobb.Mondom ezt én úgy hogy piás is vagyok

2023. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mentális problémák miatt vagy függő.Túl sok stressz,depresszió,sok egyéb dolog lehet.De ezeknek a gyökerét magadnak kell megtalálnod.Ha megoldod őket,akkor valószínűleg nem fogod kényszerét érezni az ivásnak és dohányzásnak.Persze,ha már fizikai függőség is kialakult,úgy nehezebb letenni.
2023. márc. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Phoney ***** válasza:
100%

márc. 13. 10:13

Ott, hogy van a pszichés függőségnek (ez esetben a kényszeres ivásnak) az a szintje, ahol az ember már nyugodtan kitörölheti az elhatározásával, mert amikor rájön a hoppáré, akkor szinte pszichózisszerű állapotban racionalizálgatja a kis agya, hogy most "kivételesen" miért is baromi jó ötlet mégis meginni "valamit", persze holnaptól majd nem. És addig egyszerűen nem tud normálisan gondolkodni, amíg le nem húz egy pár pohárral (vagy inkább amikor másnap félrészegen felébred).

Ez az alkoholisták legnagyobb ellensége, nem a fizikai függőség.


Persze, nem minden alkoholista tart itt, meg nem is mindenki tud eljutni ide, és még ezt a problémát sem lehetetlen kijátszani bizonyos módokon, de az nem csak elhatározás.

2023. márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ÉrettFfi válasza:
54%
Szeretkezz éjjel nappal és nem lesz időd cigizni meg inni.
2023. márc. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!