Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Dalacin antibiotikumtól...

Dalacin antibiotikumtól feljöhet epe? Vagy mi ez az epeízű keserű folyadék a gyomromból?

Figyelt kérdés
A gyomorsav tudtommal nem ilyen keserű. Nekem ez olyan ízű mint az epe a savam meg savanyú szokott lenni. Éjjel felébredtem és nyeltem vissza sokat. Most is keserű a szám, torkom íze. 1 napja szedem napi 4-et, mellé rögtön 2 féle probiotikummal indítottam. Nem szedtem be már vagy 10 éve antibiotikumot annyira ellenzem, de most a szükség törvényt bont.:(
2023. márc. 14. 07:17
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha az epe feljön, akkor ott már régen nagyobb gond van. Ezen elmondás szerint ez csak gyomorsav.
2023. márc. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

S a gyomorsav normális ilyen mértékben az antibiotikumtól?

Ha epe lenne milyen nagyobb gondra utalsz? Köszönöm!

2023. márc. 14. 07:37
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az epe eleve vékonybélből kellene feljöjjön a gyomorig, utána meg a nyelőcső felé a gyomortartam.Hogy mi miatt pehet ilyen, kérdés, sok oka lehet.
2023. márc. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Dalacin az jó anyag. Én amikor szednem kellett véreset fostam tőle...
2023. márc. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg fekélyem lett tőle, hónapokig mart a sav
2023. márc. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mivel, hogyan lehet megelőzni, a gyomrunkat védeni?? Probiotikumon kívül.
2023. márc. 14. 17:32
 7/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Létezik gyomorvédő szer.
2023. márc. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy hogy válaszolsz de mindig olyan félszavakban írsz, nem lehet belőle kitalálni mire gondolsz aztán ha rákérdezek is félszavakkal és általánosságban írsz. Megint mire gondolsz konkrétan?

(Google erre, hogy gyomorvédő elsősorban a probiotikus készítményeket adja ki, esetleg ha tovább keresgélek akkor savlekötőket, pantoprazolt...ezt azt se tudom lehet-e ezzel együtt szedni... mindegy.)

De azért köszi a félválaszod!

Meg a többieknek is, hogy írtak!

2023. márc. 15. 09:16
 9/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az a baj, hogy nagyon kevés az infónk. A gyomorvédők nem pro meg prebiotikumok, ráadásul ezek nem is gyomorban fejtik ki hatásukat. A gyomorvédők lehetnek vagy savcsökkentők, vagy pedig létezik olyan, ami valamilyen bevonatot képez a gyomornyálkahártyán. Azt nem fogom tudni megmondani én sem, hogy neked melyik kellene inkább és azt sem, hogy mit mivel lehet együtt szedni, ezért fontos az orvosi vizit, esetleg a háziorvos tud neked ebben segíteni, akár telefonon is. Nálad nem tudjuk mi az alapprobléma. Azt sem tudom megítélni leírás alapján, hogy ami feljön abban epe van-e pl., de ha van, akkor az a nyombélből jön fel, ez általában akkor történik, ha megnyílik valami miatt a pylorus és utána a gyomorszáj is, ez lehet átmeneti, de lehet betegség oka is, záródási problémák, stb. Azt sem lehet tudni van-e pl. epeprobléma, májprobléma, én ilyen esetben egy orvos helyében már minimum kértem volna hasi ultrahangot. Leírásod szerint erre kelsz, tehát alváskor jelentkezik probléma, ez háton fekve, ha pl. valaki este sokat eszik, vagy nagy a súlya, akkor nyomás hatására is megnyílhat gyomorszáj, stb., ami nem betegség, de pl. javít az, ha ilyenkor nem vízszintesen fekszik, hanem pl. félig ülő helyzetben, akkor a gyomortartalom nem tud a nyelőcsőbe folyni. Természetesen gyógyszer is okozhat ilyen problémákat, esetleg túlzott savtermelést.
2023. márc. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!