Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elkezdtem tornázni, futni....

Elkezdtem tornázni, futni. Azota fáj a csípőm térdem is pedig edzőcipőben csinálom.mondjak le róla?

Figyelt kérdés

Vékony nő vagyok ugyan de lőttyedt. Gondoltam nem ártana egy kis izomtónus, vagy fittebb alak.

Miota futok eleinte az izmok voltak befeszulve a lábaimba fenekembe comb lábszár stb és kötöttebb lettem(nem rugalmas nem hajlékony hanem merev lettem),

De már kezd szétmenni a csípőm térdem is meg a lábfejemben is fáj az a rész (a lábfej töve?ahol a lábszárral ér össze)


Mioga tehát "sportolok", csak robbanok lefelé, reggel felkelni olyan mintba vmi 80 éves öregasszony lennék. Majdnem csoszogok a konyhába



2023. márc. 15. 06:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Rossz a technikád.
2023. márc. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%

Rossz módszerrel futsz, rossz a cipöd (nem minden edzöcipö alakmas futásra), rossz terepen futsz, stb.

Emellett a nök egy része alkatialg veszélyeztetett a futásnál, a kicsit szélesebb csípöcsont térddeformációkat okozhat.

Ha sportolni akarsz, ne fuss, hanem keress más, jobb sportot, ha meg ragaszkodsz a futáshoz, akkor megfelelö szakemertöl tanuld meg a helyes módszert, illetve vegyél tényleg jó - minösgre is, meg a te anatómiádhoz is megfelelö - futócipöt.

Ha így folytatod, akkor rövid dö alatt megszünik a térd- és csípöizületed, utána tényleg mozgásképtelen leszel.

2023. márc. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
40%

Az edzőcipő az csak egy dolog.

Milyen talajon futsz?

Milyen gyakorlatokat csinálsz még? Pld.az ugrálós dolgok általában nem tesznek jót az ízületeknek.Vagy a helytelenül végzett súlyzós edzés.

Bemelegítesz edzések előtt?

Nyújtasz utána?

2023. márc. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!