Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi az a pubertásblokkoló és...

Mi az a pubertásblokkoló és hogyan működik?

Figyelt kérdés

2023. márc. 15. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelö, speciális összetételü hormonkészítmények, amik megakadályozzák pubertás megindulását.

A hatásmechanizmusa csak annyi, hogy serdülést kiváltó hormonhatásokat semlegesíti.

Mivel sok mellékhatása lehet, meg egyébként is elég masszív szer, ezért csak nagyon szigodú oprvosi feltételek mellett lehet alkalmazni.

2023. márc. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%

Egy orvos által felírható gyógyszer, ami gátolja a nemi hormonok termelődését, és lassítja, akadályozza a nemi sajátosságok kialakulását. Olyanoknak fejlesztették ki, akik megkérdőjelezik saját nemi identitásukat, de alkalmazása csak pubertás előttieknél hatásos, tehát gyakorlatilag el kéne hinni, hogy egy 6-8 éves gyerek azt gondolja, hogy ő nem lány, hanem fiú akar lenni, vagy fordítva, és ő ezt komolyan is gondolja. Na persze ez mind baromság, de azért létező cucc sajnos.


(Nem, nem a nemi identitások sokféleségével van bajom és nem vagyok homofób meg transzfób meg egyebek, a válasz nem erről szólt.)

2023. márc. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Itt részletesen írnak róla:

[link]


De tulajdonképp hormonblokkolók, amik késleltetik a pubertást.

2023. márc. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
De fura, én még nem is hallottam ilyenről, csak pl a béta blokkolókról. Érdekes, köszi a kérdést, ma is tanultam valamit!
2023. márc. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem amikor a tini szobafogságban van?
2023. márc. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!