Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyászati segédeszközre...

Gyógyászati segédeszközre lehet valamilyen kedvezményt / támogatást kapni?

Figyelt kérdés

Látom, hogy sok esetben ehet használni egészség kártyát vagy mit, már azt sem tudom, hogy mi, illetve TB támogatottságot. Itt most egy talpbetétről lenne szó és mivel a 20as éveimben járok, szerencsére nem vagyok tapasztalt még a témakörben. Kb 20k lenne a betét ára.

Tudok ebből faragni valahogy? Hogy működnek az ilyen kártyák, biztosítások, orvosi ajánlások, beutalók, satobbik gyógyászat terén?



2023. márc. 19. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha orvos írja fel,akkor lehetséges.
2023. márc. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Az EP kártya és a TB támogatottság 2 külön dolog.


Amúgy az EP kártyára is te fizetsz be. Szóval sok értelme nincs. Illetve meg kell nézni, hogy neked megéri-e.


Ami a tb támogatást illeti. Ha kapsz segédeszkozokre szóló receptet, akkor lesz csak olcsóbb. Ha elmesz egy random helyre akkor teljes árat kell fizetni.


Annyit még írnék, hogy a covid előtt olyan helyen dolgoztam, ahol volt lehetőség egyedi talpbetetet rendelni. Akkor 10 ezer volt az ára, most 16,5 ezer. A sporte meg 24(podiart a cég neve).


Szóval felmentek rendesen az árak.

2023. márc. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségpénztár úgy működik, mint egy speciális bankszámla, ahova rendszeresen fizetgetsz vagy a munkaadód fizet, de csak egészségügyi kiadásokra fordíthatod a rajta levő pénzt. Adóvisszatérítést lehet vele igényelni, azért érheti meg.

A biztosítások úgy működnek általában, hogy a megkötéskor már meglévő betegségekkel összefüggésben nem fizetnek, tehát a jövőbeni talpbetéteidre sem vagy nagyon drága lesz a biztosítás.

A TB esetén szakorvos receptjére, amit a felhőbe fel tud küldeni, csinálnak bizonyos dolgokat kedvezménnyel, hallottam már így készült papírmasé cipőről, más termékek esetében a kedvezmény annyira csekély, hogy jobban jár az ember, ha nem is gondolkodik a támogatásban, hanem a piaci áron választ, ami tetszik.

2023. márc. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2-es, igen, tudom, hogy két külön dolog, nem vagyok "alfar-bugyuta". Csak kérdezem hogy mi az meg mik vannak, meg mik lehetnek. De a válaszod többi részét köszönöm. Meg ja. Most vettem egy islert, 400 Ft. rotty. Magyarország jobban teljesít.
2023. márc. 22. 11:28
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi 3-as :)
2023. márc. 22. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!