Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erős terhelés miatti lábfej...

Erős terhelés miatti lábfej fájdalom mennyi idő alatt jön helyre?

Figyelt kérdés

Napokban több napon keresztül 12 órát dolgoztam (gyári munka, acélbetétes cipő) és ma arra ébredtem, hogy nem tudok ráállni a lábamra, illetve feldagadt.


Bokám alsó része kissé nyomásérzékeny, de a lábfejem felső részén erős, szúró fájdalom jelentkezik.


Kifelé, illetve befelé sem tudom fordítani a lábfejem, mert rettentően erős szúró fájdalom jelentkezik. Előre, illetve hátra is csak minimálisan, de ilyenkor húzó jellegű fájdalom lép fel.


Járni nagyon nehezen tudok, csak kapaszkodva,akkor is csak úgy ha a lábfejem fix pozícióban tartom, nem mozgatom járás közben.


Hideg vizes borogatást, illetve Flector gélt használtam, de nem enyhíti a fájdalmat.


Biztosan a terhelés miatt van és semmi komoly, de mennyi idő kell mire meggyógyul?



2023. ápr. 3. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Sajnos minimum 1 -2 hét mire jobb lesz! Vegyél kamillàs làbfûrdôt rendszeressen!
2023. ápr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már hasonló, sőt, több alkalommal. A bedagadás részben ízületi folyadék, részben az enyhe ínhüvelygyulladás miatt felfokozott vérkeringés következménye. Ha pihenteted 1-2 nap alatt elmúlik, köv napra már csak minimálisan érzed, második napra csak egy kis fáradt érzés marad.

Nem vagy lúdtalpas? (Próbáld ki a gördülő talpú cipőket. Először iszonyat kényelmetlen, de 1 év tartós használattól úgy néz ki örökre elmúlt a lúdtalpam. Ugyanolyan tüneteim voltak régen rendszeresen mint neked, plusz 5km séta már fájt.)

2023. ápr. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a helyzet hétfő óta változatlan, azóta a vádlimba is nyilaló fájdalmat érzek.
2023. ápr. 7. 12:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Ha nem múlik a fájdalom, jobb lenne orvos fordulni!
2023. ápr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nehogy trombózisod legyen. Sürgősen menj orvoshoz.
2023. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!