Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » DNS vizsgálatból betegségekre...

DNS vizsgálatból betegségekre való hajlam állapítható meg csak, vagy az aktuális állapot is? Bővebben..

Figyelt kérdés

Amit tudnak szerintem, hogy kinek milyen genetikai okra visszavezethető betegségre mekkora esélye van. Azt viszont nem, hogy pl: egy egy éve elkapott fertőző betegség miatt most problémája van a veséjének.


Jól gondolom?


Csak mert egy ismerős előadott egy valami spéci DNS vizsgálatról egy történetet, de én kételkedek benne, hogy úgy lenne.


2023. ápr. 6. 11:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Mielőtt válaszolnék (mert attól függ pontosan mit mondott a barátod), pontosan mit mondott a barátod?


Ugyanis létezik DNS teszt, ami valóban kimutat pl fertőző betegségeket. Ilyen pl a PCR teszt. De ez nem az emberi DNSt vizsgálja, hanem a fertőzést okozó dolognak a DNS-t, ami fertőzés után még ott kering a testben (főleg, mivel a test valszeg gyártott ellenanyagot).


De nem tudom, hogy ezzel az információval mit akar elérni a barátod, és hogy erre gondolt-e (vagy nem-e félreértette, hogy mit is csinál a teszt).

2023. ápr. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pontosan nem tudom, csak hogy több ismerősével csináltak szerinte "DNS tesztet" és megmondták, kinek melyik szervével van baja.. de szerintem félreértett valamit.. úgy gondolom, olyanokat, hogy emésztési, nemi vagy más baja van valakinek éppen szerintem nem tudnak megállapítani..

Az persze más, amit írtál, hogy a korokozó DNS-sének jelenlétét megnéznik..

2023. ápr. 6. 13:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, itt angliaban kb 5-600£-ba kerul az a teszt, ami megallapitja, hogy genetikailag milyen betegsegHAJLAMot orokolt a kedves paciens. Lehet, erre gondoltatok.
2023. ápr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!