Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túlsúlyosan adhatok vértplazmá...

Túlsúlyosan adhatok vértplazmát? Alkalmassági vizsgálaton átmennek a túlysúlyos emberek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már régóta gondolkodom azon, hogy szeretnék vérplazmát adni. Több honlapot is végigböngésztem, és úgy láttam, hogy 50 és 140 kg között lehet vért adni. Én olyan 100 kg vagyok, tehát elviekben mehetnék. Tudtommal nincsen semmiféle egészségügyi problémám, nem vagyok cukorbeteg, nem szedek gyógyszert stb.

A kiszemelt plazmaadó pontnál van alkalmassági felmérés, viszont bizonytalan vagyok annak kapcsán, hogy adhatok-e így vérplazmát, vagy automatikusan kiszűrik azokat, akik túlsúlyosak (és ebből adódóan pl. mozgásszegény életmódra, egészségtelen táplálkozásra lehet következtetni) vagy ha az értékek megfelelőek és nincsen semmi gond, akkor ennek ellenére is adhatok?

Nektek milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban?

Köszönöm a segítséget!



2021. okt. 21. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szűrik ki, mindenki adhat.
2021. okt. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen,adhatsz.
2021. okt. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Pénzre van szükséged?
2021. okt. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó, szimplán egy jó dolognak tartom, amivel segíthetek másoknak.
2021. okt. 21. 12:01
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

Pénz nem sok jár érte, és úgy alakították hogy NER tudjon sokat lopni belőle.


Azóta nem járok se vért se vérplazmát adni. Tudom hogy fontos de aki ebből lop az még nagyobb sz@r mint én.

2021. okt. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Metionin ***** válasza:
75%
Ha benne vagy a megengedett súlyban, simán adhatsz.
2021. okt. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha segíteni szeretnél, akkor mindenképpen inkább vért adj, ne plazmát. Igaz, hogy ezért nem jár semmi, legfeljebb egy csoki és egy üveg víz, de sokkal több embernek segíthetsz vele. A teljes vérből is ugyananúgy tudnak plazmát kinyerni, ha egy betegnek épp arra van szüksége, de a többi alkotórészét is felhasználják más betegeknél. Nagy probléma a vérellátóknál, hogy az emberek nagy része inkább plazmát ad (nyilván a pénz miatt), a többi vérkészítmény előállításánál meg gondban vannak, mert nem jelentkezik elég donor, és pl. egy vérszegény beteg nincs kisegítve egy zacskó plazmával, neki vörösvértestekre van szüksége.
2021. okt. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Ez tényleg jó ötlet. Mivel még nem adtam sosem semmi ilyesmit, így nem is vagyok teljesen képben a dologgal. Utánanézek!
2021. okt. 21. 14:20
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Adhatsz, ha nincs olyan bajod ami kizáró ok lenne, valamint a vénád is jó. Viszont előtte nap meg aznap nem szabad zsíros kaját enni, mert meglátszik a plazmán és leállítják a gépet. Aki szerint nem lehet jól keresni az nem jól tudja, simán megadnak 7.000 ftot egy adásra, havi 6nál az már 42.000 + sok helyen vannak bónuszok, nyeremények meg adnak kaját is, Ausztriában kezdtem, ott ha jól néztem még mindig 25€ jár érte, ahol én voltam, az havi 6nál kb 52.000ft, itthon ez sokaknak nagy segítség, kb egy heti fizetés, ottkint viszont kb semmi. Persze tény, hogy a plazmaadó helyek jóval többet keresnek rajta, mint amit a donoroknak adnak.
2021. okt. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Még annyi, hogy a plazmaadó helyek nem veszik el a véradókat. Sőt, inkább még többet ösztönöznek véradásra, mivel 1 éven belül teljesíteni kell 1 véradást, vagy nem adhatsz plazmát tovább. Például nekem eszembe se jutott volna vért adni, mert tartok tőle, így viszont fogok.
2021. okt. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!