Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 90-95-ös pulzus 30 évesen...

90-95-ös pulzus 30 évesen valóban annyira rossz, hogy gyógyszeres kezelés szükséges?

Figyelt kérdés
Pár héttel ezelőtt a házi orvos megmérte a vérnyomásomat és a pulzus 97 volt nála a vérnyomásom az orvosnál 130 volt. Azóta rendszeresen mérem a vérnyomásomat napi kétszer 89-95 közötti értékek vannak a pulzusnál, a vrényomásnál 120-125/80-85. A vérnyomásom tehát nagyjából a oké a pulzusom átlagban 90 körül van. De valóban olyan lesz egy 90 körüli pulzus hogy napi 2 gyógyszert kell rá szedni? Tisztában vagyok vele, hogy nem a legjobb 80 körül vagy inkáb azalatt jó, de mindnehol azt olvasom, hogy 100 fölött kezd veszélyes lenni, annyira, hogy gyógyszereket kelljen rá szedni.

2023. ápr. 6. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy mikor? Heverészés, pihenés közben? Akkor sok.
2023. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Válts orvost, teljesen feleslegesen szedeti a gyógyszert. Mit szedsz most és mennyit?

60 és 100/perc között teljesen normális. Annyit tehetsz, hogy kérsz beutalót-vagy magánba mész- pajzsmirigy laborra (TSH, T3, T4). Sokszor ezek is okozhatnak kissé emelkedett pulzust.

Esetleg sportolhatnál többet, az is szokott segíteni.


Egy nővér

2023. ápr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szolovjov ***** válasza:
100%
Nekem orvos sosem tud hiteles adatokat mérni, mert ha belépek a rendelőbe onnantól 120 fölötti a pulzusom. Mégsem szedek gyógyszert.
2023. ápr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromtól ennyi. Sose szedettek velem gyógyszert. Pedig már általános iskolában ennyi volt.

Covid óta szedek (2020), mert 100-ról 130-140-re ment fel a nyugalmi pulzusom.

Reggelente fél szem Bisoprololt.

2023. ápr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fiatalon nekem is mindig 130-as vernyomásom volt, meg 80-90 pulzusom. Sosem kaptam rá gyógyszert.
2023. ápr. 7. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5!

Nekem a pulzus annyi! Pulzusról van szó.

2023. ápr. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5: nekem is magas volt a pulzusom is
2023. ápr. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6
2023. ápr. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ugyan laikus vagyok, de úgy tudom, hogy 45-100-as tartományban jó. 100 felett van latin neve annak, hogy túl gyors. Mivel érdekel az emberi szervezet, Quora-n olvasgattam, hogy gyakoroljam az angolt, nyilván ott is van laikus és szakmabeli is, de mindenütt 100-ig írták jónak.



Azonban az általad leírt sztori tipik TB-s, háziorvosos sztori. Továbbküldés nuku, utánajárás nuku, egészséges életmód tipp nuku, gyógyszer azonnal.


Ha van lehetőséged, menj magánba, akár ha a munkáltatódnak van M.edicover biztosítása, akár saját zsebből. Nem vagyok egészséges, saját tapasztalatom: ég és föld.


Illetve próbáld meg beilleszteni a sportot!

Nekem, szívbillentyű-problémával, nőként most 50-55, ahogy írom ezeket a sorokat. (Veled egykorú vagyok.)

2023. ápr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!