Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen gyógyszerészi végzetség...

Milyen gyógyszerészi végzetség szükséges ahhoz hogy kutathassak gyógyszer cégeknél?

Figyelt kérdés
Olyan gyógyszerész szeretnék lenni aki a különböző gyógyszercégeknél kutat/fejleszt új gyógyszereket (nem azok előállítását hanem konkrétan a hatóanyagot kutataja). Azt szeretném kérdezni hogy ha ilyen gyógyszerész szeretnék lenni akkor ipari szakgyógyszerészet postgraduális képzésre menjek vagy inkább PHD-val járok jobban M

2016. aug. 21. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:

a phd az egy önfenntartó állami pénzlehúzó dolog.

Arra kapsz támogatást, ami menően hangzik, és mivel menő akarsz lenni, eleve olyan témát keresel, amit mások is menőnek tartanak.

youtube on néztem a csillagászati phd ről előadást, ilyen őszintén elmondták.

2016. aug. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kutatáshoz elvárt a phd, de minimum egyetem. És már egyetem alatt be kéne férkőznöd valamelyik gyógyszercéghez gyakorlatra. Gyógyszerész, vegyész, vagy biológus, molekuláris biológus végzettség kell.
2016. aug. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és mi van az ipari szakgyógyszerész képzéssel ? biztos hogy kell hozzá phd ? hisz akkor minek ez a szakgyógyszerész képzés ?!
2016. aug. 21. 18:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Semmi se kell. Főleg az internet korában. Minden fenn van neten, ami publikus.

Elég naív elképzelés, hogy x évig tanulsz valamit és akkor az vagy. Pont a gyógyszereknél van az, hogy iszonyat gyorsan fejlődik és rengeteg ipari titok van.

2016. aug. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azért még javasolnám a Magyar Helyesírás Szabályai című kiadvány fogatását is. A vesszőket pl nagyon nem komálod, úgy látom.
2016. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!