Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A megfázáskori orrdugulásra...

A megfázáskori orrdugulásra használt orrspréktől tényleg függővé lehet válni?

Figyelt kérdés
Milyen tünetei vannak ennek?
2023. ápr. 8. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én 10 évig nem tudtam leszokni róla. Újra és újra bedugult az orrom, az orrspray miatt, de ki is dugította, csak aztán újra bedugult, mert folyamatos gyulladásban volt tőle az orrnyálkahártyám. Aztán egyszer csak rávettem magam, elmentem egy dokihoz, kiírt egy olyan orrsprayt ami ugyan nem használt, az orrdugulás ellen semmit nem ért (legalábbis rövid távon), viszont gyulladáscsökkentő hatása volt és így szép lassan helyreállt az orrnyálkahártyám. Pokoli volt az eljén, hogy nem használhatok otrivint, aludni, enni kínszenvedés úgy, hogy folyamat be van dugulva az ember orra, de nagy nehezen kibírtam, nem fújta be, csak a doki által kiírt orrsprayt. Manapság semmit nem fújkálok az orromba és minden rendben van!
2023. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Egy idő után, már nem szűkítik az ereket, hanem azok elernyednek tőle, tehát az orrfolyás nem áll el.

Ha sós/tengervizes orrspray-t használsz - tudtommal -, annak nincs ilyen hozzászokásos hatása.

2023. ápr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első jól írja. A nyálkahártya lohasztó okozza, ha túl sokáig használod. (Persze van sok más orrspray, aminél nincs ilyen probléma és lehet tartósan használni, vagy kifejezetten úgy kell.)
2023. ápr. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy télen volt egy elhúzódó köhögésem, így fel se tűnt, hogy hozzászoktam az orrsprayhez, gondoltam még náthás vagyok. Viszont amikor már a 3. Sprayt vettem, tűnt fel hogy ha bedugul, egy percet nem bírok ki annyira bezár az orrom.

Dokihoz nem mentem, de iszonyat kellemetlen volt letenni, hetekig be volt dugulva. Salvus vizet fújtam be azt hiszem.


Azóta ha náthás vagyok csak max a gyerekorrspayket használom, és egy tubus után sem veszek újat.

2023. ápr. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!