Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Zsírosabb étel fogyasztása...

Zsírosabb étel fogyasztása után világosabb széklet kóros?

Figyelt kérdés
Vajon ez felszívódási zavarra utal vagy természetes lehet, mondjuk pár szelet szalonna, egy kis kolbász fogyasztása után? Mintha fehérebb foltok is látszódnának és világosabb határozottan. Büdösnek nem büdös, úgy tudom, hogy a zsírszéklet büdös. Fogyni nem fogyok. Mintha olyasmit is halottam volna, hogy a vérképen is látszódik a zsírfelszívódás zavara, pl. alacsonyabb a triglicerid, ám az is normális szokott lenni minden félévben.
2023. ápr. 9. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyon zsíros étel után jött elő akkor valószínű epével függ össze. Egyepkent lehet hasnyálmirigy, glutén érzékenység, stb. többit nem írom le mert nem kell egyből a legrosszabbra gonolni. Azért egy ultrahangot szerintem csináltass, ha ne utalnak be akkor magánban, mert az epekővel vigyázni kell, elzáródást is okozhat. De egy teljes vérkép sem ártana amiben megnezik a májad állapotát.
2023. ápr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Normális.
2023. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Január elején volt uh, az epehólyagban csak pár apró polip. A hasnyálmirigy normális. Egyszer néztek amilázt, lipázt, azok is jók voltak. Gluténérzékenység vérteszt alapján nincs. A májam is rendben van elvileg, december végén voltam laborban, félévente járok. Lehet, hogy mindig ilyen volt, de régen nem nézegettem igazából. Azt tudom, hogy SIBO-t gyanítanak nálam, meg azt, hogy hipochonder vagyok.
2023. ápr. 9. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!