Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Régi, kevertetett gyógyszertár...

Régi, kevertetett gyógyszertári kenőcsnek kideríthető valahogy az összetétele?

Figyelt kérdés

Van olyan módszer, amivel kielemeztethető, hogy mi az összetétele? Annyi féle eljárás létezik már, nekem ez meg nagyon fontos infó lenne. Részletesebben:


Ekcémára hajlamos vagyok már csecsemőkorom óta. Periodikusan jön csak elő szerencsére, ugyanis nem igazán volt bármi is valaha, ami használt volna rá.

Mígnem egy ismerősöm ideadott egy kenőcsöt, amit neki írt fel saját recept alapján egy bőrgyógyász, ott keverték ki a patikában. Neki másra kellett anno, de az idős bőrgyógyász úgy adta, hogy az ő gondjára (talán seborrhea volt) meg ekcémára is kiváló. Sokáig hozzá se nyúltam, mert időnként kaptam ismerősöktől ezt-azt, hogy jajj, ez biztos hatni fog, mert már a nagyanyám visszerére is ezt használtuk meg ilyenek, ezért nem vettem komolyan. Aztán egyszer kipróbáltam.

Ez volt eddig az egyetlen krém/kenőcs, ami tényleg segített. De kb csodaszerként. Nyilván a hajlamomat nem tudja eltüntetni, de már egy éjszaka alatt jelentős javulást okoz, és képes a periodikus ekcémámat megszakítani.

Lényeg, hogy azonnal kerestem ezt az ismerősömet, aki a kenőcsöt adta, hogy honnét van, ki ez a bőrgyógyász. A nevére csak nagyjából emlékezett, és már akkor nyugdíjas idős úr volt, aki néha helyettesített a kb falusi rendelőben, mikor az ismerős nála járt. Neve alapján próbáltuk megtalálni, nem találtuk meg. Valaki azt mondta, hogy jó eséllyel már évek óta nem praktizál, de lehet, hogy már nem is él.

A kenőcsből még van egy kevés, de már nem tart ki sokáig, nem mellesleg már le is járt azóta.


Félek, hogy ha megint jön egy ekcémás periódusom, akkor már nem lesz elég, és a fiatalkoromat totál megmérgezte, hogy tele voltam száraz, viszkető, vörös foltokkal, amiket semmivel sem tudtam elmulasztani. Egy-egy periódus pedig volt, hogy másfél évig tartott, aztán mintha kikapcsolták volna...



2023. ápr. 11. 21:39
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezen a néven kapható, az előre elkészített, jelenleg Natúrlandos készítmény, amit régebben a patikákban kevertek:


Unguentum aluminii acetici tartarici FoNo VIII. Naturland


[link]


TALÁN ez az...

2023. ápr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!