Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen az a SIBO? Hogy működik?

Milyen az a SIBO? Hogy működik?

Figyelt kérdés
Azt olvasom, hogy reggel délelőtt nem szokott tüneteket okozni, bár webes gasztroenterológus azt mondta, hogy bármikor okozhat. Leginkább azért merült fel a SIBO gyanu, mert UH-n a vékonybél mérsékelt meteorismusa látszódott. Ez több gasztroenterológus szerint SIBO vagy laktóz, fruktóz intolerancia miatt lehet. A fura az, hogy nekem már reggel, délelőtt is vannak néha furcsa csípkelődő érzéseim, vagy olyan mintha levegő szorult volna be. Ezek többnyire szelek távozásával megszűnek, aztán lesznek máshol. Az tény, hogy a bendőm estére megnő, reggelre leapad. Sajnos hipochonder vagyok, pedig szerintem a stressz vagy ha csak foglalkozok ezzel már kellemetlenebb. Nem ma kezdődött ez, szerencsére riasztó tüneteim soha nem voltak. Amúgy Espumisan szerintem nem segített nekem, mikor próbáltam. Kilégzési tesztre tervezek elmenni.Van más valaki akinek voltak reggeli tünetei?
2023. ápr. 12. 21:16
 1/10 anonim válasza:
Szia, nálam ugyan ez a helyzet én most tervezek elmenni tesztre, nallad mi a helytez azóta?
2023. máj. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia! Még nem voltam. Mivel szerencsére nem olyan komoly panasz ez nálam, így nem kapkodok...Na meg ha nem figyelek rá, akkor szinte sokszor meg is szűnik. De nekem már több éve, hanem évtizede van valami ilyesmi gondom.
2023. máj. 29. 13:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én évek óta kutatom, mi a bajom, és nagyon nehezen érek a végére. Leírom az eddigi tapasztalataimat.


Talán 8-9 éve jelentkezett először az, hogy időszakosan (fél vagy 1 évente) rettenetes hasi fájdalom tört rám, ami néhány nap elteltével elmúlt. Többször voltam a sürgősségin, annyira rosszul voltam, de sajnos sosem állapítottak meg semmi kézzelfoghatót. Úgy éreztem, nem is igazán akarják kideríteni a problémát.


4,5 éve állapították meg, hogy laktózérzékeny vagyok. Mai napig nem tudom, mennyi az a laktózmennyiség, amennyit elbír a szervezetem. Abban sem vagyok biztos, hogy ez okozta a problémákat. Teszteltem hosszú időn át... először akkor a laktózmentes termékek, majd hónapokig nem ettem semmi tejeset, utána visszavezettem őket, aztán megint laktózmentes termékek, stb., stb. Az az igazság, hogy egyik szakaszban sem éreztem sem jobban, sem rosszabbul magam.


A puffadás (főként este, de előfordul, hogy egész nap) már mindennapossá vált számomra. Ezenkívül kiszámíthatatlanul jönnek székrekedéses vagy éppen hasmenéses időszakok, valamikor pedig napokig étvágytalan vagyok.


Aztán elmentem vérből vett teljes körű laktózintolerancia tesztre, amiről megint csak érdekes eredmények születtek. Rengeteg dolog csillagos lett, pl. tojás, húsok, zeller, kakaó, gabonafélék, pedig alátámasztottan nem vagyok gluténérzékeny!


Emellett minden évben járok vérvételre, hasi UH-ra és a többi szokásos laborvizsgálatra.


Idén tovább romlott az állapotom, ugyanis az emésztőrendszeri görcsök gyakoribbá váltak, és már hányinger is kíséri.


Ezért elhatároztam hogy elmegyek magánklinikára gasztroenterológushoz, aki 3 fajta vizsgálatot javasolt. Ebből a H2 kilégzéses (laktulóz intolerancia) teszt pozitív lett. Épp a héten mentem vissza konzultációra. Egy viszonylag hosszabb antibiotikum kezelést javasolt, aminek segítenie kell, ha valóban csak a SIBO áll a háttérben. Ha nem javulok, akkor mehetek tükrözésekre.


Jelenleg itt tartok. Bocsi, kicsit hosszúra sikerült.

2023. jún. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, a SIBO-nak millió oka lehet. Jobbulást!
2023. jún. 15. 16:48
 5/10 anonim ***** válasza:

#4. Például mik lehetnek az okai? Néhányat tudok, de mi lehet a többi...

Ti meggyógyultatok azóta?

dec. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tekintve, hogy annyira nem zavar, így nem jártam még utána. Nem hiszem, hogy meggyógyultam volna így aztán.
dec. 16. 10:39
 7/10 anonim ***** válasza:
#6. Jó neked, hogy nem annyira súlyos.
dec. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia #7

Sikerült kideríteni?

Jobban vagy?


Kérdező azóta utana jártál?

Hasonló gondjaim vannak.

Szarrá vizsgáltak, minden ok.

Hasam addig jobb, amíg normixot szedek😃

2 havonta 9 napig☹️

febr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, Normix nélkül is megvagyok. Ha kevésbé, akkor többnyire segít ha a szeleket elengedem... amúgy híztam néhány kilót, ha ez érdekes.
febr. 28. 17:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Köszi a vàlaszt!

5 hónapja nem tudok szabadulni tőle. Őrületbe kerget.

Mindegy mit eszek vagy nem eszek.

Addig, amíg szedem a normixot addig jó a hasam, hízok is. Ahogy elfogy a gyógyszer, eltelik vagy 3 nap es kezdődik előlről minden.

Meló megnehezíti, mert olyan vagyok mint a metán gyàr🫣😂 es egy kis kaborba 4-en dolgozunk. Eszméletlen kellemetlen visszatartani. Sokszor már a hatamna érzem a görcsöt

febr. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!