Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Covidos beteg újraélesztésénel...

Covidos beteg újraélesztésénel 30 kompresszió után nem kell leállni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy gyors kérdésem lenne, Covidos beteg újraélesztésénel ugye nincs befúvás, de a 30 kompresszió után megállni sem kell hanem folytonosan folytatni? Sajna nem kaptam rá még választ.

2023. ápr. 25. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor befúvás nélkül élesztesz újra, akkor nem állsz meg 30 után hanem csinálod folyamatosan. Csak Magyarországon nem ez a verzió az elterjedt. Kovid esetén gondolom ugyanígy kell.
2023. ápr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. ápr. 25. 21:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit tennék hozzá, hogy felnőtteknél a befúvás nélküli változat elvileg ugyanolyan hatékony. Sokat árt, hogy meg kell állni a befúvás miatt, és valamennyi légcserét a kompresszió is csinál. Meg sokan undorodnak a befúvástól, és sokkal többet ér a kompresszió, mint a semmi.


Gyereknél, csecsemőnél viszont kell befúvás. Hogy kovid esetén hogy van, nem tudom.


De nem orvos vagyok, ezeket a munkahelyi elsősegélyen mondták.

2023. ápr. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Nincs olyan,hogy "covid".Biztos nehéz ezt felfogni.
2023. ápr. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!