Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány órakor érsz haza egy...

Hány órakor érsz haza egy átlagos hétköznapon?

Figyelt kérdés
Főleg az érdekel, mennyi időd marad pihenésre, feltöltődésre, egyéb teendőkre munka és kötelességek után.

2023. máj. 3. 12:23
 1/10 ShadowGanxter ***** válasza:
Rengeteg tényezőtől függ, hogy neked most te hogy tudod beosztani a saját idődet, de az enyémből kiindulva, mivel diák vagyok, így elég kevés időm marad a kikapcsolódásra, de nem is azt mondom, hogy ne lehetne megoldani ezt, én ilyen vagyok és kész. Körülbelül kikapcsolódásra jut 30 perc, alvásra pedig 5-6 óra, teendők a háztartásban belüli részem elvégzése, a kötelességem meg már leírtam.
2023. máj. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én fél7-kor elindulok, 4-kor hazaérek a munkából, utána elmegyek az edzőterembe egy héten 5-ször. Kb. fél5-re érek oda, 6-ig vagyok ott általában. Utána hazaérek. Mivel párom munka mellett egyetemre is jár, ezért ő ilyenkor tanul, mikor hazaérek vagy egyikünk vagy másikunk, vagy együtt megcsináljuk az aznapi házimunkát, jelentsen ez adott nap akármit. Főzni általában minden nap főzünk, mert sajnos az edzés mellett elég sokat eszem. Így mire készvagyunk mindennel, az már kb. 7-fél8. Innentől fentvagyunk 11-ig kb, utána kelünk 6-kor.
2023. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Negyed 16 körül.
2023. máj. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Jellemzően 9-től 5- fél 6-ig vagyok az irodában, ha bent vagyok.



Én igenis azt mondom, hogy attól függ, mennyi fér bele, hogy az illető mennyire bírja a kevés alvást illetve a rohanást.


Én semennyire. Nekem kell 'szabad' idő is a napban, és 9 óra alvás. 7 óra vagy kevesebb alvással semmilyen koffein nem segít, persze nem is szabadna koffeint innom, max fehér tea hivatalosan.


Ha nekem van egy hosszabb futásom munka után, akkor aznapra az fért bele. Így is 6-kor hazaérek vagy 17:30 körül laptopot cserélek otthon. Mire átöltözöm, bemelegítek, futok, hengerezek, zuhany, vacsora, házimunkából csak annyi, hogy elrakom a száraz ruhákat vagy elmosogatok (bevásárlást rendelem, ebéd egy hétre rendelős, címet előző nap módosítom, ha kell), már 9-fél 10 és én azért 10-11 között kidőlök.


Aki rohanós (jó, nem bántóan: pörgős 😉) alkat, az lehet, hogy aludna 6 órát (bár az átlagnak az akkor is egészségtelen, ha hat neki a tea, kóla akármi és megvan napközben valamennyire), hamarabb dolgozna és futás után elmenne sörözni.

Én ebbe 1 hét alatt roppannék bele. 😁


Ha én aznap futottam, akkor munka, alvás, futás volt aznap. Ha aznap valakivel találkoztam, akkor az. Ha aznap otthon gyógytornáztam, erősítettem, akkor az.



Eeelméletileg mindenki más, bár az életben mindenki egyforma akar lenni, illetve a másikat a maga képére formálni.

2023. máj. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Valahogy úgy vagyok én is, mint a 4-es. Nekem nem jön ki a matek. Képtelen vagyok mindent belepasszírozni a napba, pedig alig alszom 6 órát, amivel teljesen kikészülök. Az alvás rovására mennek a tennivalók. Plusz igen, én sem bírok huzamos ideig töltődés, énidő nélkül, csak pörögve élni. Eleve nem értem, miért kellene egyáltalán állandóan pörögni? Úgy érzem, belepasszíroz ez a hülye társadalmi rend valami egyáltalán nem emberi és nem egészséges (függetlenül a személyiségtől, ez senkinek nem egészséges) rendszerbe. Nem tudom, hogy lehet ebből kiszállni, ha mindent normálisan akar csinálni az ember.
2023. máj. 4. 09:53
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem a társadalmi rend és elvárás passzíroz bele, hanem a saját igényeid. Ha leadsz belőlük, akkor lesz időd másra. Tegyük fel, hogy a munka kötelező, abból nem tudsz leadni. De pl. a házimunka elhagyható, ha neked nem megy. Kupi van? legyen kupi, majd holnap elpakolsz. Ha nem bírod a kupit, akkor viszont a saját igényeid nem hagynak időt másra.


Ez csak egy példa volt, de szerintem sok minden behelyettesíthető.

2023. máj. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem 6-os, de nem tudok igénytelen lenni sajnos. Nyilván egyszerűbb lenne az élet, ha boldog lennék retekben és kupiban, de nem így van. Így hiába nyerek időt, nem vagyok előbbre, mert nekem ez nem komfortos. És ha csak úgy lehet időm magamra, hogy retekben élek (mint az emberek nagy többsége, tudom) akkor igenis a társadalmi rend nem jó. Milyen rend az, ahol ilyen kompromisszumot kell kötni?
2023. máj. 4. 10:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Kötelező HO van, de amúgy amikor bejártam akkor 15-15 perc volt a be-hazajárás.
2023. máj. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De amikor bejártam, hazajöttem, főztem másnapra ebédet - míg főtt az étel, rendet raktam, x napokon kitakarítottam a kisebb helyiségeket, így hétvégére már csak portörlés porszívózás maradt, az meg, mivel nem nagy a lakás 20 perc max.


A mosást elindítom miután hazaértem, 40 perc múlva lejár, szóval gyakorlatilag mindenre van időm.


Hazaérek kb fél hatra, legtöbbször 6, negyed 7-kor már nyugi van

2023. máj. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
Délben. A délelőttöm a feltöltődésé, horgászaté. Délután kezdődik a hajtás.
2023. máj. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!