Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kell ennyit várni a...

Miért kell ennyit várni a zárójelentésre?

Figyelt kérdés
10:20-kor tudtam meg, hogy ma végre hazamehetek a kórházból a műtét után. 13:05 van és még mindig nem kaptam zárót. Az ápolók nem tudják, mikor lesz meg. Ma már nagyon nem akarok itt ebédelni, összepakoltam mindenem (a wc papírt is), nincs kedvem elővenni semmit. Mi a fene tart ennyi ideig?

2023. máj. 5. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
61%

Mondjuk az orvos írja a zárójelentést, de műt, ambulál, más dolga van?

Nehogy már olyan marha nehezedre essen feküdni az ágyban és várni.

2023. máj. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Adminisztrációt nem szokták elkapkodni, meg ugye az orvos aláírása kell és ha épp műtőben van dolga akkor addig nem teszik elé ameddig ott nem végzett.


Nekem 3 hónapja volt egy kis műtétem és nekem is reggel mondták hogy mehetek, de mondta az orvos hogy ne siessek az öltözködéssel, mert az az orvos aki műtött csak délután megy be és akkor fogja aláírni így mondta hogy szóljak nyugodtan a feleségemnek hogy 14:00 nál előbb ne is jöjjön el értem mert felesleges.

2023. máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nekem sajnos senki sem mondta, hogy ne siessek.

Egyébként, kedves 1. válaszoló, de, marhára nehezemre esik céltalanul várakozni egy nyamvadt papírlapra. Nem fogok úgy tenni, mintha jólesne itt szenvedni a saját otthonom helyett, amire konkrétan rálátok a nyüves ablakból.

2023. máj. 5. 13:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Még fekve hagyján... de amikor kirakják az embert bőröndöstül (engem plusz babástul) a folyosóra... Nem tudom én sem, lehetne ez a zárójelentés írás egy fix programjuk a hajnali lázmérés és a fél 8-as vizit után közvetlenül...
2023. máj. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Eleve nem egy zárót írnak, nem csak azt adminisztrálják, de kell a doki aláírása, pecsétje is rá, arra meg sokszor várni is kell, sajnos nem megy ez gyorsan. Van még vizit, esetleg kezel beteget, vagy műt, amiatt tolódhat a dolog. Rossz ez, megértem, de sajnos várnod kell, nem tudsz mit tenni.
2023. máj. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is előbb kellett az ágyat átadni,mert már hozták a következő beteget.

Mégsem voltam ennyire felháborodva . Pénteki napon több gyógyult beteget küldenek haza,de az adminisztrációs létszám ezzel nem lesz több.

Legközelebb magán klinikára menjél,ott majd lesik az óhajaid .

2023. máj. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Aki ezen felháborodik, az végezze el az orvosi egyetemet, aztán írogassa a zárójelentéseket még miunkaidő előtt, nehogy szegény betegeket ilyen gyalázat érje.

Amúgy meg ha ennyire nem tetszik, nyugodtan elmehetsz haza zárójelentés nélkül is.

2023. máj. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De miért nem mentél haza? Attól, hogy ott vagy, nem lesz meg hamarabb.
2023. máj. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem voltam túlzottan felháborodva, csak az idegeim már tényleg az utolsókat rúgták ott. Nem engedtek el zárójelentés nélkül, pedig külön jeleztem, hogy bármikor vissza tudok jönni érte.

Egyébként én is eüs vagyok, csak nem kórházban dolgozom, tudom, hogy az ember töke is kivan a rohadt adminisztrációval, nem is a dolgozókat hibáztatom, de tény, hogy ahol én feküdtem, ott nem az erősségük a tájékoztatás (nem csak ezzel kapcsolatban). Mindenesetre továbbra is nevetségesnek tartom, hogy hat órát kell várni a záróra. De ez nyilván összetettebb probléma. És nem tudom, ki írta, de eszemben sincs magánba menni, amikor havi 100 000-nél több tb-t vonnak. Köszönöm a válaszokat!


Ha valaki esetleg erre tévedne, később megtudtam, hogy nem csak annak az orvosnak kell aláírnia, aki műtött, hanem két másiknak is, és mire mindet becserkészik, az sajnos idő.

2023. máj. 6. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!