Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ennyire lehet rosszul lenni a...

Insideraccon kérdése:

Ennyire lehet rosszul lenni a marihuánától?

Figyelt kérdés
Na a lényeg az,hogy tegnap elszívtam egy jointot korábban is csináltam,de akkor nem volt ilyen rossz: Elkezdtem szédülni elzsibbadt az egész testem a testemet,ha egy picitis megmozdítottam elkezdett fájni , hihetetlenül dobogott a szívem izzadtam és nem tudtam egyenesen járni igazából azt hittem meghalok és fontolgattom,hhogy leugrok a 2. ról és ma eléggé levert voltam. Ez normális és,ha kérhetem normális választ akarok hallani és nem valami hülye vagy vagy,hogy a marihuána tönkretesz vagy valami inkább azt,hogy mitől lehetett.

2023. máj. 6. 21:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: bármi lehet, jobb esetben az éppen elérhető és legelterjedtebb dizájner cucc kerül a fűbe.


Az egyik probléma ezzel az,hogy a szennyezett cucc sokkal erősebb mint a tiszta kannabisz, könnyen kialakulhat fizikai függőség és nagyon káros a szervezetre.

2023. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
91%

Így van ahogy 11-is írja.

Szintetikus kannabinoidokal fújkálják le, ezek azok amiből a herbált-biofüvet-varázsdohányt is csinálják. Ezek új típusú pszichoaktív szerek és általában Kínából jönnek. A szintetikus port feloldják pl acetonban és ráfújnak belőle egy keveset a füvekre (majd az aceton kipárolog) és a fűbe beleszárad a cucc. Nem látszik kívülről hogy módosítva van, és a hatása sem kifejezetten herbálos lesz - mert ugye kevesebb szinti kanna van benne és reagál a növényben lévő anyagokkal (thc-val) stb. Mégis sokaknál problémák jönnek emiatt (paranoia, gyors szívverés, rosszullétek stb) igazából nem lehet tudni mit váltanak ki mert több 100 ilyen dizájner drog van és nem ismerni a hosszú távú hatásait. Általánosan elmondható hogy nálunk a Magyarba kapható füvek túlnyomó többsége be van fújva (de ezt csak ritkán veszik észre a használók).

2023. máj. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis a válasz a kérdésre hogy: nem. Nem a marihuanától lettél rosszul kérdező, hanem a szintetikus vacaktól amit ráfújtak.
2023. máj. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

10 vagyok, köszi a választ. sejtettem hogy ilyesmivel .

Annyira nem bánom, hogy már nem szivok...régen azért nem ez volt a jellemző vagy fene tudja.. lehet én sem vettem észre csak azt hittem az 'tiszta' fű.


(régen = kb 15 éve nem szivok)

2023. máj. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Akkor biztosan kimaradtál ebből # 14 mert pont olyan 2008 (15 éve) jelentek meg az első "biók" de az igazi dizájner robbanás még rá ilyen + 4 évre kezdődött. Utána tisztán mentek még jó szinti kannák tök sokáig és 2013 körül romlott súlyosan a helyzet a C-lista bevezetésével. Ekkor jöttek be a kémiailag hasonló szerkezetűek (kikerülve a listát) amikbe már bele is lehetett halni - és ezektől néha csak úgy lefagytak vagy totál becsavarodtak az emberek. Lényegében egy újféle drogcsoport jött létre. Itt akinek volt még esze (nem volt keményen függő) az visszaállt a jóval drágább (de megbízhatóbb) igazi fűre. Na és itt kezdődött a mókolás hogy a gyengébb füveket "felerősítsék" elkezdték lefújni őket de nem azokkal a brutál erős szinti-kannákkal (hanem voltak sokáig lájtosabbak is) amit a hétköznapi fogyasztó nem szúrt ki. Főleg akinek nem volt biós korszaka azt se tudta mi lehet feltűnő, sokak csak azt mondták hogy hááát brutál erős ez a fű :) Na aztán haladtunk előre az időben és ezt vettük észre egyre több fű van befújva, meg egyre keményebben. Sokan még most sem értik (nem hiszik el) mert nem tudják milyen jeleket kell keresni. Szóval ez a helyzet pont ilyen 5-7 éve terjed el.

Minden estre a rosszul létek nagy része emiatt van. A kérdező kérdésében is minden tünet passzol. Persze nem vagyok fekete-mágus sem hogy innen a fotelből megmondjam a tutit, de a valószínűsége igen nagy.

2023. máj. 9. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos, hogy le volt fújva valami szintetikus cuccal. Aki ezekhez hozzászokik a simát már gyengének érzi.
2023. máj. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen 15# erről (szerencsére) lemaradtam.

Amikor én még "aktív" voltam (97-2008ig kb.) akkor még a sima prosztó füvek voltak "csak" elérhetőek, meg persze pár ma már klasszikusnak mondható drog, mint az amfetamin az LSD stb-stb.

Azért azok kiszámíthatóbbak voltak.. 14#

2023. máj. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Lehet venni tesztet ami kimutatja a szintetikus cuccok jelenlétét a fűben.

Amúgy érzésről is valamennyire meg lehet mondani. A szintetikus jellemzői:

1. Nagyon gyorsan jön a hatás. Rendes fű 5-10 perc után üt be igazán.

2. Gyanúsan erős fű. Valljuk be ez nem Amsterdam, itt ha egy fű rettentően erős akkor gyanítható, hogy inkább valami átlag fű lett “feljavítva” szintetikus cuccal. A minap egy haverom azt mondta, olyan füvet kapott, hogy 0,1g tettek egy cigibe és ketten szívták és az már neki sok volt, pedig 20 éve aktív smokerről beszélünk. Na az ilyen biztos, hogy szintetikus. Nem létezik olyan fű amiből 0.1g túlszívást okoz, pláne ha ketten vannak rá.

3. Szorongást okoz olyanoknál is akik korábban nem szorongtak a fű hatása alatt. Én pl fűtől sosem szorongtam (2003-ban kezdtem, tehát nem vagyok kezdő) de ha vegyszerrel lefújtat szívok attól szorongok. Ráadásul egy ilyen furcsa kontrollvesztés érzést okoz amit a sima fű nem szokott okozni.

2023. máj. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
82%
hányszor futottam bele ilyenbe. cbd füvet lefújják szintetikával. echte bió fless.
2023. máj. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a cbd füvet fújják le mert az drága. Inkább az albán csempészfüvet vagy a gyengére sikeredett magyar termesztést. A cbd fűben nincs thc (van de elhanyagolható) ha azt lefújják akkor 15-20 perc lesz a hatás utána vége. A rendes fű esetében a thc “továbbviszi” a kezdető erős flesht amit a szintetikus cucc okoz. Nekem volt olyan élményem, hogy a szintetikustól rosszul voltam az első 20 percben de miután már csak a thc dolgozott megszelídült a hatás és kifejezetten kellemes volt. Nem is értem azt miért fújták le mert nem lett volna gyenge magában sem.
2023. máj. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!