Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi az esélyem, hogy én...

Mennyi az esélyem, hogy én hordozom magamban ezt a betegséget?

Figyelt kérdés

Lehet,hogy hülyén fogalmaztam meg ezt a kérdést. A testvérem 2éve halt meg hasnyálmirigy rákban. /egészséges életmódot élt,33éves volt.Férfi/ Most kezdem valamelyest elfogadni,hogy ő nincs már.Próbálok túl lépni a gyászon,mert az élet,mégha nehezen is,de megy tovább.

A napokban kezdett a félelem úrrá lenni rajtam,hogy talán engem is fenyeget ez a rohadt betegség. Van egy kislányom,élnem kell. Sokkal nagyobb az esélyem,arra,hogy én is rabja leszek ennek a betegségnek vagy pont annyi,mint bárkinek közülünk?


2010. okt. 10. 00:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha csak ő halt meg ebben, akkor szerintem nem genetika. Pl. nálunk nagymamám családjában sok volt a májbeteg, nagymamám és a tesója is örökölte, ezért bár bevállaltuk unokatesóimmal a fogamzásgátlót, nagyon odafigyelünk a májfunkciókra.

Szerintem akkor esélyes, hogy öröklődő dolog ha többen betegek a hasnyálmirigyükkel a családodban.

A rák meg, ki tudja, van rá hajlam, de már is kiválthatja, pl nagyapám dohányzik erőse, nagyim sose dohányzott, és nagymamámat (a másik vitte el tüdőrák) :-(.


24/L

2010. okt. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mármint a két különböző nagymamámról szól a történet.

előző

2010. okt. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én azt javaslom neked, hogy tisztelet a kivételnek, de itt sok hülye és bunkó választ fogsz kapni.

lehet, hogy csak brahiból fog valaki hülyeséget mondani neked, de neked évekig ott fog ülni a gondolataid között.

én a helyedben magamat védendő letörölném ezt a kérdést.

.

nálunk is több embernek volt rákja, sajnos, a családban. járunk rendszeresen ellenőrzésre, igyekszünk egészségesen étkezni, mozogni.

vannak megelőző műtétek (pl. mell vagy méh eltávolítása, mielőtt bármi felmerülne). Mivel én cukorbeteg vagyok, amikor kiderült, hogy van 3 db irtó pici epekövem, az egész epehólyagomat kivették, pont a hasnyálmirigyem védelmében.

Tehát ennyit meg lehet tenni.

De nem szabad erre gondolni, ettől félni. Ez az érzés valszeg amiatt telepedett rád, mert szülő vagy, és az felelősséggel jár.

.

Inkább arra gondolj, milyen JÓ géneid vannak, és azokból mennyit adtál át, és hogy te milyen jó géneket örököltél ;)

2010. okt. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

egyébként még annyit, hogy én úgy vagyok cukorbeteg, hogy a népes családomban soha senkinek nem volt diabétesze, pedig itt elég nagy szerepe van az öröklésnek.

szóval, ne parázz ezen.

2010. okt. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!