Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a testvéremet...

020310192051759397 kérdése:

Mit tehetek, ha a testvéremet exbarátja megerőszakolta?

Figyelt kérdés
A testvérem hallás sérült és enyhe értelmi fogyatékosága van. Pár hónapja ismerkedett meg egy fiúval, aki az elején nagyon normális volt, de utána nagyon sokszor letaperolta, simogata. A testvérem folyamatosan ellenállt. Aztán megtörtént az erőszak. A testvérem szerencsére nem nagyon fogja fel vagy legalábbis jól leplezi. Én úgy érzem, hogy segítenem kellene feldolgozni vagy ilyesmi. Mit tehetnék?

2023. máj. 8. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Rendőrség??
2023. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy már késő:

Orvosi látlelet, feljelentés, ...

2023. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki a gyámja a testvérednek? Neki kell fellépnie!
2023. máj. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Feljelentés, még akkor?
2023. máj. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom pontosan mikor történt az erőszak de biztos hogy több mint egy hónapja. Testvérem sajnos nem mondta el hogy mennyi ideje történt. Csak azt ami akkor történt. Valószínüleg 1,5 - 6 hónap intervallumban. Gyámjának szólni/jelenteni jó ötletnek tűnik. A rendőrségi feljelentésből már úgy sem lenne semmi.


Köszönöm a válaszokat!

2023. máj. 8. 21:54
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hát ezt elég nehéz lesz bizonyítani, ha értelmi fogyatékos is, de a feljelentést a gyámjának kell megtennie vele együtt.
2023. máj. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én húgommal történne ilyen, én halálra verném az illetőt...
2023. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!