Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ápolónők ti miért beszéltek...

Ápolónők ti miért beszéltek úgy a betegekkel mint a kutyával?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek! (Annak az 5 százaléknak)!
2023. máj. 12. 00:33
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
vau-vau!
2023. máj. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert kiégtek, belefáradtak. Meg, egy csomó beteg szintúgy úgy beszél velük.
2023. máj. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

Általában az idősebb ápolónők viselkednek így, akik hosszú évek óta a szakmában vannak.

Nagyon-nagyon hamar ki lehet égni az egészségügyben, és eszméletlen stresszes/fárasztó munka is tud lenni, attól függően hol dolgozik valaki.

Nagyon gyakran a kollégák/hozzátartozók is viselkedhetnek bántóan. Nagyon sokan 12-24 órás műszakokat is letolnak, ők is emberek, a fáradtság miatt ingerlékenyek lesznek. Lehet ő a világ legjobb ápolónője is, de ha kialvatlan, fáradt, nyúzott akkor sajnos ingerlékenyebb és harapósabb lesz.

2023. máj. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem ápoló vagyok de az egyetemi tanulmányaim jóvoltából voltak kórházi osztályos gyakorlataim és én azt figyeltem meg, hogy túlterheltek. Többféle osztályon is jártam és mindenhol ezt tapasztaltam.

Egyszerűen annyi a beteg és annyira kevés az ápoló, hogy lehetetlenség elvárni tőlük a végtelen türelmet.


Én mikor ott voltam akkor igyekeztem minden betegre nagyon figyelni, vágyaikat teljesíteni és beszélgetni azzal aki igényli. Többen el is sírták magukat, hogy már 2-4 hete bent vannak és azóta én vagyok az egyetlen aki normálisan beszélget, törődik vele viszont mellé hozzá kell tennem, hogy villámgyorsan elröppent 8 óra és akármikor huzamosabb ideig megálltam egy betegnél, folyamatosan nyomogatták más termekből a nővérhívót, ezen kívül hol ennek csöpögött le az infúzió, hol annak, illetve még volt akit pelenkázni is kellett volna közben. De aztán új beteg jött akit ki kell kérdezni, meg kell mérni a vérnyomást, EKG-t kell csinálni, stb... Aztán ott van, hogy jön a reggeli, sok mindenkit etetni kell.... De mire befejezed lassan már ott vagy, hogy az ebéd jön és megint etetni kell aztán te mikor tudsz leülni?


Eszméletlen mennyi mindent várnak el tőlük és én amit megfigyeltem, az az volt, hogy nem az ápolók beszélnek rosszul a beteggel hanem az orvosok a betegekkel és az ápolókkal. Én nem tudnám csinálni azt a munkát. Minden tiszteletem az övék. Én inkább maradok a mentőzés mellett. ;)


Nyilván abban is biztos vagyok, hogy vannak alkalmatlan ápolók akik minden indíték mellett rosszul bánnak a betegekkel de a 90-95 százalékuk a túlterheltség miatt nem tud annyi türelmet belefektetni a munkájába amennyit a beteg elvárnának.

2023. máj. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert

- napi 12 órázunk

- élni nincs időnk, mert pl egy ápolóra jut 30 beteg minimum

- a családtagok mindenért minket cs.szegtnek - de szó szerint, olyanokért, amihez nincs kompetenciánk, de az orvost nem várják meg, már nekünk esnek nem szép szavakkal

- reggeliztetés, király, EKG, vérnyomásmérés, reggeli vizit, ágyhúzás, ha halott van, akkor azzal foglalkozni, lázlap vezetése, új beteg felvétele, beteg elbocsátása, de aztán már lassan itt az ebédeltetés, de ha új beteg jön, azt megnézni > magyarul egyszerre 8 dolgot várnak el tőlünk úgy, hogy messze nem vagyunk elegen rá

- aztán a fizetés az külön dolog: lószr, szó szerint, ahhoz képest amit elvárnak és amit csinálnuk kell 12 órában meg sem közelíti a minimum elvárható fizetést (csak megjegyzem, hogy Svájcban egy dipl. ápoló többet visz haza, mint egy pl IT developer)


Dolgoztam kórházban, háromnegyed év után otthagytam a picsbe, mert nem embernek való.

2023. máj. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!