Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mentális betegekkel rosszul...

A mentális betegekkel rosszul bánnak az intézetekben?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, semmiről nem dönthetnek a betegek, mert az ápolók meg az orvosok által van meghatározva, hogy mikor kelnek, esznek, fürdenek, fekszenek, számítógépet csak keveset használhatnak (ha egyáltalán használhatnak [mert ez sem biztos]), nem hagyhatják el az épületet (legfeljebb kísérettel), családtagjaikkal, rokonaikkal, ismerőseikkel ritkán tarthatják a kapcsolatot (van, aki egyáltalán nem, mert senki nem érdeklődik, mi van vele), gyógyszereket kell szedniük, ha pedig ellenszegülnek, akkor fizikai rögzítést hajtanak végre rajtuk, majd leszedálják őket. Ez igaz? Így működik az élet az intézetekben? Ha tényleg ilyen bánásmódban részesülnek az ott lakók, az maga a pokol!

2023. jan. 29. 22:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Csak szélsőséges esetekben van ez így, pl. a zárt osztályokon.
2023. jan. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De akkor is borzasztó, hogy ezt megtehetik emberekkel, nem?
2023. jan. 29. 22:50
 3/14 anonim ***** válasza:
11%
Benedek István: Aranyketrec c. könyvét ajánlom olvasásra. Nem mindenhol bánnak úgy a betegekkel, ahogy írod.
2023. jan. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Nyírőbe pl. ilyen ahogy leírtad.
2023. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
Megjártam tiniként a pszichiátriát. A leszedáláson és fizikai rögzítésen kívül tényleg így mentek a dolgok. Rossznak hangzik, de nem annyira borzalmas. Be kell látni, hogy ezek a dolgok a te érdekedben történnek és az orvosok nem az ellenségeid, utána hozzászoksz. Nem vidám hely, de közel sem börtön.
2023. jan. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Hogy lehetne másképp szerinted?
2023. jan. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát, ha engem tennének be egy ilyen helyre, mert valamilyen mentális zavarom lenne, biztos csak tovább rontana ez az állapotomon, nem tudnák elhitetni velem, hogy ezt az én érdekében teszik.
2023. jan. 29. 23:03
 8/14 A kérdező kommentje:
Érdekemben, bocsánat.
2023. jan. 29. 23:05
 9/14 anonim ***** válasza:
37%
Igen, a mentális betegségeknél alapvetően nincs belátási képesség. Pont ezért kell másoknak hozni a szabályokat. De ilyen szabályok vannak a katonaságnál, a táborokban, bárhol ahol több embert kell egyszerre mozgatni. Most az hogy lehetne, hogy mindenki felkel valamikor, eszik valamikor, alszik valamikor? Arról pedig nem beszélünk, hogy az ilyen beteg általában ön- és/vagy közveszélyes lenne ha nem kezelnék.
2023. jan. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Azért utolsó, azt ne felejtsük el, hogy vannak olyan mentális betegségek, ahol igenis van belátási képesség, mégis önkényesen tömik az embert gyógyszerrel, mert az majd helyrehoz. Nem hoz helyre, főleg, ha csak random 3 perces beszélgetés után valami felírnak, amire épp támogatást kap a korház. Én is voltam tiniként pszichiátrián egy krízis miatt. Az első éjszakán rögtön antipszichotikummal indítottak, mikor soha nem volt semmilyen olyan zavarom, ami indokolta volna ezt. Utána kaptam még valamit, aztán aludtam egész nap. Pedig a magam 18 évével és a félénk természetemmel nem én voltam a legbajosabb beteg, akit ki kell ütni, hogy kezelni lehessen. A pszichiátria sajnos ma is ugyan olyan embertelen, mint 50 éve, és a mentális betegeket valami különcnek tekinti.
2023. jan. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!