Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel lehet összefüggésben,...

Mivel lehet összefüggésben, hogy reggelente feszült vagyok?

Figyelt kérdés

Először az alvásidőre gyanakodtam. Kísérleteztem, hogy kevesebbet, többet aludtam 8 óránál. Többségében ugyanaz van, hogy nagyon jól alszok és amint felkelek az ágyból utána pár percre már nyugtalan vagyok, elkap ilyen szorongó érzés, izomfeszülés.


Ez akkor is meg van, ha hétvége van, szóval nem kell kapkodjak, nem sietek sehová se.

Általában ha eszek, iszok valamit utána elmúlik vagy enyhül, de van, hogy az egész napot végigkíséri. Sokszor az időjárás is rá tud tenni, pl a fronthatás.


Ami fura, hogyha fekszek az ágyban és nem csinálok semmit, csak alszok vagy félálomban vagyok semmi ilyen érzet nincs.


Mit kellene ezzel kezdeni?


2023. máj. 12. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A kortizol szinttel. Ez, és az adrenalin a 2 legfőbb stressz hormon. Reggel a legmagasabb a szintjük, mert álmunkban termelődnek. estére kiégnek, elfogynak. Lehet mérni is, nyálból kimutatható a szintje. Relaxálás, meditálás, sport, gyógyteák.
2023. máj. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! :)
2023. máj. 12. 11:48
 3/3 anonim ***** válasza:

nalam is ez van..de nekem van egy 17 honapos kislanyom akivel per pillanat nagyon nehez idoszakok vannak. Reggelente osszeszoritott allkapoccsal ebredek mar es felek a naptol a stressztol aztan ido soran jobb lesz.


talan nezd meg te is mi a stresszes az eletedben es ha tudsz szabadulj meg tole :)


En a gyerektol nemtudok :-D (vicc persze hogy imadom)

2023. máj. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!