Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ilyen vastag az ujjközép...

Miért ilyen vastag az ujjközépcsontom?

Figyelt kérdés

Nem tudok gyűrűt hordani, mert az ujjközépcsontom vastagabb, mint alatta és felette az ujjam, ezért nem megy át rajta a gyűrű, nem tudom hordani... Mitől lehet ez, és mit lehet ellene tenni? Mellékelek egy képet a gyűrűs ujjamról. A többi ujjam is hasonló egyébként, és mindkét kezemen.

kép: [link]



2023. máj. 14. 02:56
 1/3 A kérdező kommentje:
A körmömet pedig ne szóljátok meg, tegnap kerti munkám volt és nem találtam a körömvágóollót. Ma levágtam, szóval amiatt ne szóljatok meg, kérem a kérdésem megválaszolását, amennyiben tudtok rá megoldást, vagy kiváltó tényezőt. Köszönöm.
2023. máj. 14. 15:47
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindenkinek ilyen az ujja, a közepén az íz szélesebb, sőt, nekem azok az ujjak nem tetszenek, amelyeken nincs ilyen középső szélesebb íz (vagy ujjperc, nem tudom pontosan), hanem egy egybe hurka az egész, az szörnyű ronda. Nekem is ilyenek az ujjaim - szerencsére - olyan gyűrűt hordok, ami ezen a szélesebb részen átfér, én azt szeretem, ha kicsit lötyög a gyűrű, ha tudom mozgatni. De ne a középső ujjadon hordjad a gyűrűt, hanem a gyűrűs ujjadon. Engem nagyon zavar, ha azt látom, hogy emberek a középső ujjukon viselik a gyűrűt. A körmöddel kapcsolatban: vágjad a sarkait is ki, és a körömágynál, a köröm végénél lévő bőrt vissza kell nyomkodni, előbb krémezd be, hogy a körömnél lévő félhold látszódjon.


[link]

2023. máj. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nem az a gyűrűs ujj, amin a gyűrű van, hanem a kisujj melletti ujj. Utána jön a középső ujj, utána a mutatóujj, végül a kisujj.
2023. máj. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!