Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Merckformin XR 500 mg és 1000...

Merckformin XR 500 mg és 1000 mg-t szedők! Nálatok a gyógyszer a szedésének elején vagy akár azóta is okozott valamilyen mellékhatást? Ha igen mit?

Figyelt kérdés

Az orvosom felírta a Merckformin gyógyszert az inzulinrezisztenciámra, elsőre az 500 mg-osat, utána az 1000 mg-osat, és mondta, hogy fél tablettával kezdjek, és ha elmúltak a tünetek, növeljem az adagot. Kérdeztem milyen tünetekre gondol. Hányás, émelygés, szájszárazság, hasmenés, ezeket mondta. Kérdeznélek titeket, hogy nálatok mi volt amikor elkezdtétek a gyógyszert. Ha jelentkeztek mellékhatások, mennyi idő után maradtak abba (ha abbamaradtak).

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

29/N



2023. máj. 17. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Első bevétel utáni reggel mentem a parkolóból a munkahelyemre és olyan érzés volt, mintha megmozdulna a fal. Nem szédültem, nem voltam rosszul, de mintha egy pillanatra megmozdult volna az épület fala. De csak akkor egyszer éreztem-láttam ezt és semmilyen más tünet nem volt.

Azóta sincs semmi, kivéve, hogy ha nem eszek időre, akkor rettentően rosszul vagyok.

2023. máj. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
1,5 év rendszeres szedést (napi 1000 mg) követően 30%-ot esett a hemoglobin szintem, a vas érték a béka segge alá esett, magyarán anémia alakult ki, gyakorlatilag haraptam a levegőt, mert nem jutottam megfelelő mennyiségű oxigénhez. Ezt persze a háziorvos nem vette észre ill. nem nézett utána, hogy lehet-e a gyógyszer mellékhatása.
2023. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam nem.Napi 2 db 1000 szedek este.
2023. máj. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

felet nem szabad nekem az xrbol mert azt nem szabad eltorni.


500ast vehetsz be de az 1000est ne törd el


amúgy a legtöbb embernek a belei mozognak aktívan meg hasmenése van ha nem jól tartja a diétát


én nekem személy szerint pár napig volt puffadás meg pár hétig volt olyan hogy leesett a cukrom és szedelegtem de aztán beállt.


hosszútávon gyakran van izomfajdalmam mióta szedem, kérdeztem az orvost hogy ez "normális"-e és mondta hogy nem de nem is egyedi

2023. máj. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!