Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha lejár az éves kontaktlencsé...

Ha lejár az éves kontaktlencsém akkor utána még használhatom?

Figyelt kérdés

nem dioptriás, csak színes.

nem minden nap veszem fel csak alkalmanként képhez.

most is csak egy rendezvény miatt venném fel.



2023. máj. 19. 15:08
 1/8 qborka ***** válasza:

Én simán hordtam anno tovább a lencséimet,mint ahogy rendeltetve volt

A napi lencsét is szokszor viseltem. A havi lencsét akár két hónapig,naponta tisztítva.


Ha rendesen lemosva,tiszta folyadékban, tokban tetted el, szerintem viseld nyugodtan alapos öblítés (megfelelő lencseápolóval) után

2023. máj. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Használhatod, de az màr más kérdés, hogy baromira nem lesz kényelmes viselni
2023. máj. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy mikor járt le, mennyi ideje. Ha csak pár napja, hete, akkor hordhatod.
2023. máj. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát az elsőnek csak gratulálni tudok... :/ Az egyik ismerősöm is így csinálta, és ez miatt kapott egy olyan fertőzést, ami miatt majdnem megvakult fél szemére.


Egyébként a kérdésre válaszolva, ha nagyon max 1 hete járt le és volt rendesen tisztítva, ápolva, akkor még egyszer használhatod, de utána már dobd ki.

2023. máj. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 qborka ***** válasza:

Sajnálom,hogy ismerősöd így járt.


Nekem tényleg semmi problémát nem okozott.

2023. máj. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4. a fertőzésnek semmi köze ahhoz, hogy mennyi ideig hordja a lencsét. A lencse elhasználódásával nem lesz "fertőző". Kevésbé rugalmas és kevésbé engedi át az oxigént, ezért nem tesz jót a szemnek. Fertőzést a koszos kézzel szembe nyúlással, uszodában használt kontaktlencse hordásával, nem megfelelő tisztítással lehet szerezni, de a szimpla továbbhordás nem okoz fertőzést.
2023. máj. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pesten a szemklinikán ezt mondták neki.

Nem akartam senkit se megbántani ezzel, ha esetleg úgy jött le, csak a szemünk világa sokkal többet ér, minthogy spórolj a kontaktlencsén.

2023. máj. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Értem, nem hiszem, hogy bárkit megbántottál, de ezek a "miért spórolsz x-en" (ahol x valami egészségre, életre hatással lévő eszköz) mondások "furák". Mert miért veszel egy 10 éves, használt autót, amikor az újak sokkal biztonságosabbak? Miért veszel egy 50ezer Ft-os bukósisakot, amikor a 100ezres sokkal biztonságosabb? Miért veszed meg a 3 ezer Ft-os gyógyszert, amikor a 30ezresnek kevesebb a mellékhatása? Miért nem fiztesz be egy 100ezres autóvezetési tanfolyamra, amikor az életed múlhat rajta? Miért nem veszed meg a dupla annyiba kerülő bio gyümölcsöt, az egészségesebb és több benne a vitamin?

És még sorolhatnám.

Sokan spórolnak és ott, ahol tudnak.

A kontaktlencse túlhordása nem feltétlenül káros a szemre. Csak tudni kell a határt és nem fél évig kell túlhordani meg rendesen kell tisztítani.

2023. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!