Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Buscopan görcsoldó kb....

A Buscopan görcsoldó kb. Mennyi idő alatt kezd el hatni? Szőrnyű epegörcsöm van. 😔

Figyelt kérdés
2023. máj. 22. 01:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Amint a tabletta feloldódott a gyomrodban ésa hatóanyag bekerül a véráramba.
2023. máj. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Segített?


Szerintem máskor inkább 2 db Nospát dobj be egy Algopyrinnel, sok folyadékkal.

De ha ennél is gyorsabb akarsz lenni, akkor hánytasd meg magad, mert attól elmozdul a kő.

2023. máj. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Kb. 1,5h után lett jobb. Nincs kövem, fogalmuk sincs mi van velem, voltam már CT vizsgálaton is ahol szintén rendben találtaj mindent, ultrahangon is. Hánytam is hanytatás nélkül is. Már lassan 2 hónapja szenvedek így, néha néha rámtör.
2023. máj. 22. 12:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Van amikor megtörik az epevezeték, vagy a legtöbb esetben az epepangás okoz ilyen tüneteket. Reggelire napi 1 db főtt tojást remekül beindítja az epetermelést. Reggelre mindig kell zsírosat enni (na nem sokat), vagy a főtt tojás legyen, vagy a kacsazsír is nagyon jó (pirítóssal).

Ugyan csak epetermelést serkentő a borsmenta tea, napi fél-egy liter ajánlott. Sok folyadék, mert besűrűsödik az epe, ha nem iszol sokat. Rendszeres étkezés kis adagokban.

2023. máj. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Mézga Krisztina ***** válasza:

Eperoham esetén Cholagol csepp (kurkumakivonat mentollal, egy természetes gyógyszer) egy kis kávéskanál cukorra (szőlőcukorra inkább) csepegtetve, 30 cseppet vízzel lenyelni, majd jobb oldalra feküdni 10-15 percig, h gyorsabban eljusson az epéig. Ha enyhült a fájdalom, pár órával utána négy-öt tabletta orvosi szenet (Cralex) se árt bevenni, az felszívja a elégtelen epe- és májműködés miatti feldolgozatlan méreganyagokat.

Egy ideig 3x10 csepp kaja után, s pár napig, egy hétig két-négy szem orvosi szén. Hamfelmvagy puffadva, akkor is segít. A görcsöktől tekeredik uis meg az epevezeték, emiatt pangani kezd az epe, ami előbb-utóbb homok-, majd kőképződéshez, epevezeték-elzáródáshoz, végül pedig hasnyálmirigy-gyulladáshoz vezethet. Ez meg életveszélyes betegség, sajnos.

Az epével kapcsolatos problémák szövődmények, de stresszre is visszavezethetőek, vmi nincs rendben az életedben.

Kb. 20 éves kortól 30 éves koromig voltam epés beteg, nálam egy influenza szövődményeként alakult ki egy máj- és epehólyag-gyulladás, amit egy kórházi kivizsgálás után állapítottak meg.

Évtizedekig szedtem utána egy orosz gyógyszert, ami teljesen rendben tartott: Allocholnak hívják. Manapság Ukrajnában kapni, de az Amazonról is lehet rendelni. Orvosi szenet, fokhagymakivonatot, csalánt, száraz epét tartalmaz.

[link]

2023. máj. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Cholagol már nem kapható sajnos, kivonták a forgalomból.
2023. máj. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mézga Krisztina ***** válasza:

Akkor rendelj az Amazonról vagy at Ebayről Allochol tablettát (már nem emlékszem, melyikről rendeltem anno).

Nekem még van 2020-ban elvileg lejárt kevés Cholagolom, semmi baja. Mikor vettem, már akkor mondták, korszerűtlen, van jobb.

A Rowachol csepp van helyette ezek szerint.

2023. jún. 3. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mézga Krisztina ***** válasza:
Bár lehet h le vagyok maradva, s már Allochol se létezik. Utána kell néznem...
2023. jún. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a multkor mindent kihánytam, úgyhogy mindegy mit veszek be én nospa-t vettem. Utána megittam egy nagy bögre kamilla teát. Elmúlik magától is, de a gyógyszert kb egy óra múlva kezded érezni, hogy csökken a nyomás, kevesebb a fájdalom.
2023. okt. 4. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mézga Krisztina ***** válasza:
Hangsúlyozom, az epegörcs nem vicc. Nem szabad vele élni, nospával elnyomni. Feltétlen ki kell vizsgáltatni, milyen állapotban van az epe, a máj és a hasnyálmirigy. A barátnőm évtizedekig fel volt puffadva, néha görcsölt. Nem hitt nekem, aztán majdnem elvitte egy hasnyálmirigy-gyulladás, mert epevezeték-elzáródása lett epekőtől. Később, mikor meggyógyult a gyulladásból, megműtötték.
2023. okt. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!