Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » MR előtt 4 órával nem lehet...

MR előtt 4 órával nem lehet enni, vagy CT előtt?

Figyelt kérdés
2023. máj. 24. 06:51
 1/9 anonim ***** válasza:
CT előtt nem szabad, ha kontrasztanyagos a vizsgálat. MR előtt szabad enni.
2023. máj. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Erre így nem lehet válaszolni. Milyen Mr vagy milyen Ct? Melyik területről? Natív vagy sem?
2023. máj. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

MR koponya és gerinc,

CT gerinc.

2023. máj. 24. 19:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát nézd. Kb. 10 koponya MR vizsgálaton voltam 2009 óta és egy gerinc MR-en. Soha nem mondták, hogy nem szabad enni előtte. Bár a múltkor rákerestem a kórház weboldalán és ott írják, hogy nem javasolt. Ha jól tudom azért, mert esetleg hányni lehet a kontrasztanyagtól. Én szerencsére olyant nem produkáltam. Multihance-től tüsszögtem, Doratermtől vagy mi neve pedig pár piros folt lett a hasamon. A CT-ről nem tudok nyilatkozni. De van itt olyan aki ilyen területen dolgozik, majd biztos ír ő is.
2023. máj. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kontrasztanyagos vizsgálatnál nem javasolt enni CT-nél. MR-nél nincs ilyen megkötés.
2023. máj. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2023. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Vizsgálat előtti napokban bőven (2-3 liter) fogyasszon folyadékot. Amennyiben

délben vagy az esti órákban kerül sor a vizsgálatára, még a vizsgálat napján is bőven fogyasszon folyadékot.

A vizsgálat előtt 4 órával már ne egyen, de szénsavmentes folyadékot (vizet) fogyasszon!"

2023. máj. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy azt csinálsz amit akarsz, legfeljebb összehányod maga hanyattfekve és értékelhetetlen lesz a vizsgálat.
2023. máj. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

MRI-n voltam, de egy szóval nem mondták, hogy ne étkezzek. Kontrasztanyag végül nem kellett. Viszont a bezártság engem zavart. Alig fértem el a csőben. Nyaki gerinc felvétel volt, ezért nyakmerevítő is volt, kérték a karjaimat tartsam a mellkasomon, hasamon. De a vállaimat folyamatosan dörzsölte a gép fala, így nehéz volt nem mozgatni a karomat. Ráadásul, fél órát tartani a karjaimat nem volt kellemes. Arról nem is szólva, december lévén 50 fokos melegre fel volt fűtve a helység. Nagyon utáltam az egészet!

180 magas, 110 kilós vagyok, tehát még nem is extrém nagy ember.

2023. máj. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!