Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért pattog/kattog a térdem?

Miért pattog/kattog a térdem?

Figyelt kérdés

4 napja jelentkezett a problémám. Ha lépcsőn megyek felfelé, minden fokon pattan/kattan egyet a jobb térdem. Fájdalom, duzzanat nincs, csak ez a hangos kattogás. A sportolás mostanában kimaradt, szóval megerőltetéstől nem lehet. 1-2 napig nem zavart, de most már nagyon kezd ez a hangos kattogás zavarni.

Porcerősítő segítene-e ezen, vagy szerintetek ortopédiára menjek el? Azt olvastam, hogy ha nincs duzzanat és fájdalom, akkor ez természetesnek mondható, de viszont már nem csak engem zavar, otthon is mindenki hallja, ha éppen felmegyek az emeletre.



2023. máj. 25. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet a porcok közötti izületi folyadékból van hiány? Arra kollagént szoktak javasolni, de ott is megy a vita, hogy hogyan szívódik fel és hogyan nem.


Izületi gyulladásra mondták még a kurkumát. Az meg állítólag csak zsíradékkal együtt szívódik fel és talán még fekete borsot is célszerű hozzákeverni.

2023. máj. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Olvastam én is, hogy az izületi folyadék hiánya is okozhat ilyet, de igazából fogalmam sincs, hogy ez okozza-e.
2023. máj. 25. 10:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Konroitin szulfát tartalmú gyógyszerből lehetne egy kúrát csinálni. Érdeklődd meg egy gyógyszerésztől vagy egy orvostól, ők elmindják a terápia hosszát, menetét stb.
2023. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Végül utánaolvasva a Scitec-es Arthroxont rendeltem meg.
2023. máj. 26. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!