Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kullancs csípés?

Kullancs csípés?

Figyelt kérdés
3 napja jártam erdőben, utána megnéztem, nem találtam magamon kullancsot. A ruháimat kimostam, viszont mosás előtt egy táskában hoztam a ruhákat haza, amit rövid időre az ágyra tettem. Ma reggel miután felkeltem, találtam a combomban egy nagyon apró kullancsot, amit miután kiszedtem,még mozgott is; egyáltalán nem szívta meg magát. Hogy lehetséges, hogy 3 nappal az erdei túra után találtam ezt a kullancsot? Lehet, hogy a táskáról esett az ágyra, ahol több napot túlélt? Ha 3 napja rajtam/bennem lett volna, biztos megszívta volna magát, de ez még nagyon-nagyon apró volt.

#kullancs #Ágyban?
2023. máj. 31. 19:11
 1/1 anonim ***** válasza:

1. nem csak erdoben szedheted ossze hanem kb atsetalva egy fuves teruleten akar a kertes haz hatso kertjeben stb.

2. siman tulelnek akar heteket is


3. sajat tapasztalat: hazaeres kirandulasokrol vagy kerti munkabol: azonnal furdoszoba mindent bevag a mosógépbe, magamat zuhany ala, ha bokrok kozott kusztam vagy takarokon oiknikeztem fuben ucsorogtem akkor hajmosas is, taskat is a furdoszobaban tarol par napig ott lesopor es minden nap nezni van e bennunk kullancs napi 1szer se inkabb ketszer legalabb egy hetig.

Egyebkent ha ilyen babakullancs akkor eselyes hogy feissiben zsedhetted ossze ahogy irtam 1.es oontban.

Regi hely ahol laktam a .indig szepen nyirt gyep tele volt pici kullancsokkal. (sok gyik is elt a kertben igy nen csodalkozom)

2023. jún. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!