Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A munkáltató látja a kórelőzmé...

A munkáltató látja a kórelőzményt? (Pl pszichiatria)

Figyelt kérdés
A munkaltato meg tudja nezni, meg a felvetel elott ezeket az informaciokat? Ha igen, mennyire reszletesen? Egy egesz zaro jelentest nem adnak ki neki, ugye?
2023. jún. 2. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
Az EESZT-ben ha nem is állítottál át semmit, alapjáraton nem tudja más orvos megnézni a pszichiátriai múltadat. Az már más kérdés, hogy mennyit vallasz be a betegségedről vagy a gyógyszereidről, ha vannak.
2023. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A munkáltató nem lát bele az EESZT-be! És az orvosi adataidat sem látja! Ez tuti biztos! Viszont a munkálatóval szerződött üzemorvos belelát az EESZT-be! És az EESZT-be 2018-ig vissza menőleg mindent lát. Azért 2018 mert az EESZT-t 2018-ban vezették be! És igen az üzemorvos lát minden olyan adatot amelyet feltöltöttek az EESZT-be! Tehát korházi záró jelentések, ambuláns lapok, és egyéb orvosi / labor leleteket. De magának a munkálatónak nincs közvetlen bele látása az EESZT-be. Viszont ha valami olyan betegséged lenne akkor az üzemorvos eltilthat a foglakozásodtól. Magyarán az üzemorvos nem ad engedélyt arra, hogy dolgozz. De ez mind az üzemorvostól múlik.
2023. jún. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem befolyásolja a munkaalkalmaságodat akkor a munkáltatódnak qwára semmi köze a te egészségügyi állapotodhoz!
2023. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3 mondjuk egy fennallo pszichiatriai korkep amit kerdezonk epp eltitkolni keszul de, befolyasolja. En peldaul kifejezetten tartanek tole ha egy korabban maniaa depresszioval kezelt ember lenne a pilota a gepen amin repulok.



@Kerdezo: a munkaltato nem, de az uzemorvos igen. Ha gond van, az uzemorvos fog olyan szakvelemenyt kiallitani ami alapjan nem vesznek fel, de magat az okot nem fogja a munkaltatoval megosztani.

2023. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem látja az üzemorvos a pszichiátriai leleteket.
2023. jún. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-ös! Én házi orvos vagyok, de különböző magán cégek KFT-ék üzem orvosaként is dolgozok! És az EESZT-be feltöltött adatokat látom. Tehát a pszichiátriai leleteket is látom. És igen volt olyan páciensem, akinek a pszichiátriai gondjai miatt kénytelen voltam munkára alkalmatlannak minősíteni. És igen minden alkalommal ha üzemorvosként rendelek és úgy jönnek hozzám a páciensek akkor le kérem az EESZT-adatait! És igen rá kérdezek a páciensnél.
2023. jún. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6*


Én 9 éve szedek scippat meg frontint generalizalt szorongásra. Ez alkalmatlannak minősíteni engem oda hol te vagy uzemorvos?

2023. jún. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es! 6-os voltam. Attól függ milyen munkakör? Ön magában a szorongás, az nem teszi az embert munka képtelené, főleg ha szedi a gyógyszert.
2023. jún. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8*


Mondjuk kertészeti munka. De ez nagyon súlyos? Kizáro ok lehet a legtöbb munkahelyen?


Pszichológushoz is járok. Sokat segít a gyógyszer mellett.

2023. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as voltam! Az, hogy Pszichológushoz jársz, és hogy gyógyszert szedsz az ön magában nem kizáró ok egy kertészeti munkához. A depresszió sem kizáró ok. De már jármű vezetéshez, már fontos tényező lehet, hogy milyen gyógyszert szedsz! Az álltad leírtak nem sokat írnak. Igy látatlanban, munkaképesnek nyilvánítanálak. De ehhez bele kéne látnom az EESZT-be a Taj számod alatt, hogy milyen betegségeid vannak. Pontos diagnózis és a szedett gyógyszerek is nagyon Fontosak.
2023. jún. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!