Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Merckformin XR-t mikor kell...

Merckformin XR-t mikor kell szedni, reggel vagy este?

Figyelt kérdés
Merckformin XR 500 mg gyógyszert szedek jelenleg, utána 1000 mg-os van felírva, de az a lényeg, hogy az orvosom azt írta, hogy el kell jutnom majd a napi 2000 mg adagig, fokozatosan hozzászokva. Most ott tartok, hogy este beszedek egy egész tablettát, reggel pedig egy felet, tehát most 750 mg-nál tartok naponta. Viszont sok fórumon olvastam, hogy másoknak azt mondta az orvosa, hogy csak este szabad egyszerre beszedni a tablettákat, de az én orvosom úgy írta, hogy reggel és este. Ki mit gondol erről?

2023. jún. 4. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Az XR lassú felszívódású verzió, pont az a lényege, hogy a simával szemben nem kell szétszedni reggel-estére, hanem bevehető egyben (és így a mellékhatások is enyhébbek).


Ettől függetlenül te az orvos által elmondottak szerint szedd, de a 2000 nekem "picit" brutálisnak hangzik.

2023. jún. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezt olvastam, és ezért is bizonytalanodtam el, de aztán én is úgy voltam vele, hogy ha az orvosom azt mondta, hogy reggel-este, akkor legyen úgy... ma szedtem be először reggel egy fél tablettával, és egész nap nagyon rosszul voltam, gyenge voltam, hányingerem volt, émelyegtem. Eddig a többi alkalommal amikor este vettem be nem voltam ennyire rosszul, ezért is írtam ki ezt a kérdést.

Az orvos szerint nagyon rosszak az inzulin értékeim, és nagyon nagy súlyfeleslegem van, ezért mondta, hogy 2000 mg-ot kellene majd szednem naponta. Fú, mire oda eljutok, istenem.. Még csak 750-nél tartok de már ma is nagyon rosszul voltam. A diétát tartom mellé.

2023. jún. 4. 20:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem is rosszak az értékeim, és baromi nagy súlyfeleslegem van - de 500-ast szedek az XR-ből, és szinten tart.

Én nem emelném tovább az adagot a helyedben addig, amíg 1-2 hónap elteltével nincs egy kontroll az inzulinszintedről. Pláne, ha ilyen rosszul vagy tőle. (Megértem egyébként, én két éve egyszer abba is hagytam a mellékhatások miatt, de az én orvosom is idióta, és nem ad mást helyette...)

2023. jún. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy elbizonytalanodtam ettől, hogy mindenki mást ír, de aztán próbálok arra gondolni, hogy ő az orvos, csak tudja mit miért csinál :/ meg mondta is hogy lehet lesznek ilyen tüneteim, de ne hagyjam abba, hanem szépen fokozatosan emeljem mindig a dózist.
2023. jún. 5. 07:59
 5/6 anonim ***** válasza:
De milyen alapon emeled a dózist, ha nincs közben kontroll, hogy milyen hatása van rád annak, amit szedsz?
2023. jún. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát, most erre nem igazán tudok mit mondani. Én csak azt teszem amit az orvosom mondott :/ De értem amit mondasz.
2023. jún. 5. 19:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!