Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A halottvizsgálati bizonyítván...

A halottvizsgálati bizonyítványról kap másolati példányt a háziorvos?

Figyelt kérdés
2023. jún. 8. 14:07
1 2
 1/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kitől? Ha adsz neki, akkor kap.
2023. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Attól az orvostól (ügyeletes orvos), aki a halottvizsgálati bizonyítványt kiállította.
2023. jún. 8. 14:12
 3/13 A kérdező kommentje:

Akkor bővebben: a halál lakáson történt. Az ügyelet lett értesítve, az ügyeletes orvos állította ki a Halottvizsgálati Bizonyítványt.

Mivel az elhalálozott nem volt idős és nem lehetett megállapítani, hogy mi a halálának oka, beszállították a patológiai intézetbe.

Ha ez történt, a Patológiai Intézet vagy a Halottvizsgálati Bizonyítványt kiállító ügyeletes orvos küld egy példányt a háziorvosnak?


Ha nem kerül az elhunyt patológiai intézetbe, ugyanez a kérdés, hogy a háziorvos kap másolatot a Halottvizsgálati Bizonyítványról?

2023. jún. 8. 14:16
 4/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Biztos hogy nem, neki ehhez semmi köze, azt ti kapjátok keg. Anyám háziorvosa, aki sajnos mienk is, nem is tud arról, hogy anyám már nem él, meg sem érdemli, hogy szóba álljunk vele, max. táppénz miatt megyek hozzá, semmi több.
2023. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam, mert mégis az elhunytnak a háziorvosa volt éveken át és evidensnek tűnik, hogy kap példányt. Hiszen olyan rovat is van a Halottvizsgálatin, hogy az elhunyt háziorvosa: név, rendelő címe.
2023. jún. 8. 14:19
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem kap belőle.
2023. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
A háziorvos adatait sok eü. adatlapon rögzítik mindenkinél és az EESZT-ben is benne van, ez sok helyen kötelező, főleg ilyen esetben. Mienk nem kapott semmit, de nálunk nem is kellett boncolás.
2023. jún. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Boncolás esetén se kap.
2023. jún. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A kérdésem azért tettem fel, mert szükségem lett volna a Halottvizsgálati Bizonyítványra, mivel nem én temettettem el az elhunyt rokont, de tőlem kérte a bank életbiztosítás miatt. Felhívtam az elhunyt háziorvosát, aki azt mondta, nála nincs példány. Nem hittem neki, a már említett dolog miatt, hogy a Halottvizsgálatin rajta van a neve és egyéb adatai, gondoltam ebből, hogy "automatikusan" kapott egy példányt, de nekem nem akart adni hiteles másolatot.

2023. jún. 8. 14:28
 10/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ilyenkor egyébként az van, hogy a jog átmegy egy kegyeleti jogba, ami azt jelenti, hogy mindenről a közvetlen családtagok döntenek, nem lehet az adatokat harmadik félnek átadni. Ebből az következik, hogy nem tehetik meg a tudtodon kívül azt sem, hogy egy halotti bizonyítványt átadjanak másnak. Legalábbis szerintem.
2023. jún. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!