Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vérnyomás tud ilyet...

Magas vérnyomás tud ilyet csinálni? (Szédülés, látótérkiesés)

Figyelt kérdés

Eddig kétszer fordult elő velem hasonló, mind a két alkalommal akut volt, maximum 2-3 óra alatt maradéktalanul elmúlt.

A perifériás látásom lassan eltűnt, mindkét alkalommal egy folttal kezdődött ami egyre nagyobbá vált. A végén csak egy apró pont maradt, és teljes csőlátásom volt. A vakfoltokban kaleidoszkóp-szerűen láttam különböző kavargó színeket végig, amik csukott szemmel is láthatóak voltak. De ezen kívül semmit nem tudtam látni a környezetemben.

Első alkalommal amikor ez történt velem lefeküdtem aludni, mire felkeltem elmúlt minden tünet. Második alkalommal is próbáltam volna pihenni, de felkeltem végül, és borzalmasan szédülni kezdtem, itt már majdnem teljes egészében megvakultam. Éreztem hogy akármelyik pillanatban kiájulhatok, mértek nekem vérnyomást, ami extrém magas volt. (Telefonon és a vérnyomásmérőn is összefolytak a számok/betük amikor olvasni próbáltam volna) Sajnos nem tudom hogy eleve magas volt-e a vérnyomásom, vagy csak a pánikolás miatt ment-e fel.

Annó több olyan alkalom volt amikor elájultam, ez is teljesen olyan volt, annyi különbséggel hogy sima ájulásnál percek alatt megtapasztalom ezeket, itt pedig órák hosszáig folyamatosan. Végül nem lett semmi bajom, lassan fokozatosan elmúltak a tüneteim, és nem ájultam el.

Kíváncsi lennék arra hogy volt-e valaki aki tapasztalt hasonlót, vagy hogy ez mennyire normális jelenség magas vérnyomásnál?

Értelemszerüen orvoshoz is tervezek menni, de jobbnak látom itt is utánakérdezni.



2023. jún. 9. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Tud.
2023. jún. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg eleve magas volt a vérnyomásod és a pánik rá tett.Ijesztő jelenség tud lenni sajnos.

Extrém magas vérnyomás okozhat agyvérzést is,szóval ne halogasd,minél előbb menj el orvoshoz és folyamatosan mérd otthon ha tudod. Ha nagyon rosszul vagy,mentőt kell hívni és a sürgősségin rendezik ezt,mert rengeteg embernek van ilyen problémája. Az én családomban kapásból 3 ember szed vérnyomás csökkentőt,az enyém bezzeg meg folyamatosan alacsony. 28/N

2023. jún. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Aurás migrén? A leírás alapján az lehetett.
2023. jún. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!