Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hallásvizsgálatra kihez...

Trashboy kérdése:

Hallásvizsgálatra kihez érdemes fordulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy ideje észrevettem hogy a hallásommal nincs rendbe valami, ezt egy munkahelyi orvosi vizsgálat is igazolta már régebben mert nem hallottam x hz-feletti hangot. A hallásvizsgálatra fül-orr-gégészhez érdemes fordulni vagy audiológushoz? A geers halláscentrumot néztem ki a vizsgálatra ahol ha szükséges lehet hallókészüléket is intézni, csak nem tudom hogy az audiológusok nem-e "rosszabbak" mint a fül-orr-gégészek. Úgy értem ezt, mint a szemüvegboltokban is megvizsgálhat sima optikus is ha elmúltál 16 éves csak nem biztos hogy érdemes bennük bízni(hugomnak elmérte a szem görbületet vagy mit és cserélni kellett a lencsét.) A közelben lévő doki akinél kiderült az allergiám is meg nem hiszem hogy végez maszekon hallásvizsgálatot, maximum adna beutalót a kórházba. Az oep támogatásoknál is valahol azt olvasom hogy elég az audiológus igazolása valahol meg hogy kell a fül orr gégésztől is.



2023. jún. 14. 14:50
 1/3 qborka ***** válasza:
A fül orr gégész ad beutalót az audiológiára, legalábbis én így voltam.
2023. jún. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 qborka ***** válasza:
Kipróbáltam a hallókészüléket,van különbség, nem is kicsi,de mégsem akartak rábeszélni,mert annyira nem súlyos a hallásvesztésem,hogy állandóan kelljen.
2023. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Több oldalt is találtam ahol csinálnak hallásvizsgálatot ingyen, gondolom csak akkor ha készüleket is veszel. Jó lenne ha az oep támogatáshoz elég az audiológus vizsgálata mert még ha maszekon is ad a doki beutalót akkor is gondolom hónapokat kell várni. Nálad akkor gondolom erről nem volt szó mivel nem kell állandóan hordanod. Persze a legjobb az lenne ha nem kéne semmi készülék.
2023. jún. 14. 16:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!