Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tűzoltó lehetek, ha volt egy...

Soaringsoul kérdése:

Tűzoltó lehetek, ha volt egy kartörésem és van egy csavarom miatta?

Figyelt kérdés

Még 2001-ben volt a balesetem - egy "rádiusz fejecs" (a bal könyökömnél egy kis tartó csont, jobbkezes vagyok!) töréssel. Az akkor kapott csavart az orvos szerint egy év múltával nyugodtan el lehet távolítani,de nem volt miért így maradt, na és a műtéttel járó időkiesést, valamint a vele járó ideiglenes fizikai "gyengülést" nem kívántam.

A műtét után egy kb. 10 fokos funkciókiesés maradt (nem tudom teljesen kiegyenesíteni), de én ettől függetlenül kőkeményen sportolok, - többek között kenuzok vele, akár 5 órát is, a Dunán felfelé -, valamint katonai szolgálatra is alkalmas voltam. Minden másban teljesen megfelelek a hivatásos tűzoltói szolgálatra.

Kérem, hogy - elsősorban - olyanok válaszoljanak, akik kompetensek a kérdésemet illetően! Köszönöm!


2010. okt. 12. 09:09
 1/2 anonim válasza:

szia, én úgy tudom, csak akkor hagynak bent fémeket, ha az ottléte semmilyen problémát nem okoz. ha bármiben gátol, kiveszik. nekem pl nyolc csavart, egy lemezt és néhány drótot egyszerre szedtek ki a lábamból a múlt héten.

ha mégis ez lenne az oka, hogy nem vesznek fel, akkor belemennék a műtétbe. nem lehet olyan nagy kiesés. én a műtét után két nappal hazasétáltam. szerintem egy csavar kivételét egy potenciális tűzoltó lazán veszi.

2010. okt. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. Nem tartok a műtéttől, amit nem írtam már bele az az, hogy új a jelenlegi munkahelyem (még itt kell dolgoznom kb. fél évig) elég friss és nem nézik jó szemmel a hiányzást. Hát ezért - is a kérdésem... De köszönöm a válaszod, megszívlelem!
2010. okt. 12. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!