Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy mamámnak jó...

Mit tegyek, hogy mamámnak jó legyen?

Figyelt kérdés

Szóval... Az utóbbi időben mamámmal nagyon nem voltunk jóban, és már 2 hónapja nem láttam. Ma kaptam egy hírt, hogy nagyon rosszul van, mennek el az emlékei, már nem tud magától csinálni szinte semmit.

Elmentem hozzá, kértem, hogy csináljon egy csésze kávét, mire úgy kezdett el nevetni raktam, mint egy kisbaba, akinek gügyögnek. Aztán kérdeztem mamámat, hogy na akkor csinálsz kávét ilyen 2-3 perccel később. Mire elkezdett sírni és azt mondta, hogy nem tudja mi az a kávé, és hogy hogy kell csinálni. Elkezdtem sírni, mert elkezdtem aggódni. Ő pedig azt hitte, hogy azért sírok, mert nem kapok kávét és együtt sírtunk...

Nem lehetek mindig vele... Reggel 6-tól 14:00ig dolgozom, túl messze lakik, hogy elmenjek hozzá. Mire odaérnék, addigra jöhetnék haza, mert meg kell fürdenem, ennem is kéne, és aludnom is, hogy másnap tudjak megint dolgozni.. csak hétvégén tudom látni őt, de mindennap kapom mamám szomszédjától a hírt, hogy egyre csak rosszabb a helyzet, már alig emlékszik valamire. Mi lesz, ha szombaton, amikor mennék hozzá, addigra már... Rám sem fog emlékezni? Mit tudok csinálni ilyen helyzetben?? Már szégyellem magam, hogy ilyen sok ideig nem látogattam meg... Szívem fog megszakadni, ha meghal... Nem élnem túl. Ő tud rólam a legtöbbet, és ő mindig mellettem állt.. SEGÍTSÉG! Könyörgöm...



2023. jún. 14. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az állapot már erősen problémás. Vagy kell keresni valakit, aki vigyáz rá, amikor te nem tudsz, vagy kel keresni valami helyet, ahol tudnak rá vigyázni. Rövidesen el fog tévedni, vagy el fog menni "haza" és hiába mutatod neki, hogy itt lakik. Sajnos ez egy nagyon problémás helyzet.
2023. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyors demencia, leépülés, az emlékezet kiesés nagyon komoly jel. Egyik pillanatról a másikra kialakulhat. Sajnos az én mamámmal is ez volt, kb. 3-4 hónapig élt még utána, de amúgy valószínűleg egyre rosszabb lesz. Fel kell készülni, hogyha nem otthonban vagy kórházban akar meghalni, akkor biztonságban, a szerettei körében felügyelet alá kell helyezni. Később lehetnek tévképzetei, például kutyák üldözik, szökési kísérlet vagy kiabálás az éjszaka közepén, embereket lát akik nincsenek ott, irracionális gondolatok, erős hangulatingadozás, boldogságérzet vagy mély szomorúság. Ha már nem kel fel az ágyból, nem megy ki vécére, nem akar enni-inni, az már a vége sajnos. Ha álmodsz vele hogy meg fog halni, az megint csak egy komoly jel sajnos. Természetesen a legjobbakat kívánom!
2023. jún. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Minden lehetőséget meg kell ragadni hogy vele legyél, ha ennyire szereted. Az elvesztegetett időt már nem lehet visszahozni. Látogasd amennyit tudod, beszélgess vele, segíts neki, készíts róla képeket, vedd fel a hangját, őrizd a leveleit... hogy legyen mit visszaidézni, ha esetleg bekövetkezne a baj.
2023. jún. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyanyád demens, épül lefelé az oreglány. Eddig kellett volna vele időt tölteni , ha annyira hiányzott volna keresed és nem sértődol meg kis szarsagokon.

A kérdéstől meg nem tudom h mit vársz. Nem tudunk segiteni sajnos, nem tudsz se te sem mi világot váltani nagyanyád szombatra már teged is elfelejt , inkább egy jófajta öregek otthonába gondolkodjatok, mert nem maradhat egyedül, elcsámborog valamerre éjszaka úgy h sosem találjátok meg..


Szép egy unoka vagy te moré!


Na mindegy az időt enm tudod visszahozni. Használd ki az időt amíg el

2023. jún. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Kicsit több tapintatot, ha lehet! Ha figyelmesen olvasnál, láthatnád mennyire aggódik érte. És ne öreglányozd légy szíves, nem ismered, nem itattok pertut! Ez komoly dolog, több tiszteletet!
2023. jún. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Kedves ötös!


Nem bántásnak szántam a #4 válaszom kerlek ne vegyetek annak.


Sunyi egy alak az, aki a bajban kapkod, a múlton rágódik, de meg van lehetősége nem keresi a masikat, most meg pánikba esel aztán tele a gatya, aztán mindent megbansz. Előbb kellett volna gondolkodni.

Sajnos sok ismerosom, rokonom hunyt el demenciaban és tényleg egy jó öregek otthona a megoldás elvégre az is gondoskodás.

2023. jún. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szociális intézményben, ahol méltatlanul bánnak vele, le se szarják, külföldön talán meg is verik? Akkor inkább a békés, biztonságos családi kör, ha megteheti. Az életét meg nem tudod, lehet hogy gyerekkorától jó a kapcsolata a mamájával. Ezt kívülről senki nem tudja megítélni.
2023. jún. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!