Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mamámnak övsömöre van, iszonyú...

Mamámnak övsömöre van, iszonyú nagy, borzalmas fájdalmakkal. Mi lenne rá a megfelelő gyógyszer ami csillapítja? Többi informació lent!

Figyelt kérdés

Mamám 91 éves 1 hete kezdődött fejfájással.Megvizsgálta a háziorvos és mondta ez övsömör a fejbőrön hátul tarkó tájékon a fülénél is szokott neki fájni. Kapott kremet feher rázókeveréket, gyógyszert: meloxicant. Ennyi. Borzalmas fájdalmakról beszél nekünk ami a legrosszabb éjszaka alig par orat tud aludni a fájdalomtól, azt mondja,ha fekszik még rosszabb!mar egy hete par órat alszik is, kikészül a fajdalomba és a fáradságba. Vissza hívtuk a dokit adott egy masik gyógyszert a neve tegretol. Egy epilepszasoknak való gyógyszer rohamra.. tegnap vette be először de ugyan olyan borzalmasan fajt neki es csak pár órát aludt.. nem tudom meddig fogja ezt így birni 91 évesen! Mit tehetnénk? Szeretnék segítséget kérni! Kap b vitamint (b komplexet) lizin-t vittem neki,szed d vitamint(azt folyamatosan) mikor még az elején nem tudtuk mi ez cataflamot kapott de dokink azt mondta azt ne adjunk neki nem mintha jobb lett volna tőle.

Ő nagyon idős már ehhez a fájdalomhoz,valahogy csökkenteni kell neki.. Bőrgyógyásznak telefonáltunk,ő írt volnna fel vírusellenes krémet de hogy látnia kellene és hogy fényképezze le,küldje el emailben. Ő nem tudja lefenykepezni, mi probaltuk de semmi nem latszik, ma probaljuk ismét hat ha sikerül. Mert lehet az a krem segítene.


2020. ápr. 24. 06:49
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Nekem a hátam, derekam táján volt, de semilyen extra fájdalmam nem volt. Kaptam rá valamilyen antivirotikumot (a nevére nem emlékszem) és folyékony púdert (hintőport), azzal kenegettem. Csak egy hónap alatt tudtam belőle kilábalni. Tíz kilót lefogytam, mivel egyáltalán nem tudtam enni.
2020. ápr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Telviran-t szokták adni, de állítólag csak akkor hatásos, ha az első tünetek megjelenésekor elkezdik adni... Jobbulást!
2020. ápr. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem hiszem el, hogy Tegretolt kapott szegény! Milyen orvosok vannak, te jó ég? A férjemnek vagy 10 éve volt pont ezen a helyen övsömöre, ő is fájdalomról panaszkodott. Gyógyszert és lézeres terápiát kapott a bőrgyogyón.
2020. ápr. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A tegretol gyógyszerrel mi a gond? Miert baj,hogy ezt írta fel neki az orvos?
2020. ápr. 24. 13:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak annyi a baj vele, hogy idegrendszeri és pszichiátriai gyógyszer, mi köze az övsömörhöz? Én is kaptam már migrénre valamint krónikus fájdalomra. No de övsömörre?
2020. ápr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is utána olvastam.E gyógyszer köszönő viszonyban sincs a bőr betegségekkel.Komoly mellékhatásai lehetnek.Olvasd el a tájékoztatóját .
2020. ápr. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Az övsömör vírus, a bárányhimlő vírusa, de övsömörként az idegeket támadja, onnan lép ki. Lehet, hogy nem is csinált hülyeséget a doki, az idegeket is rendbe kell rakni, bár erre elég lehet valamilyen B vitamin is. Vírusellenes gyógyszer sokat számít, az is kellett volna, de a vírusokra mai napig nincs igazán jó gyógymód, bármennyire is hihetetlen és furán hangzik, gyógyíthatatlan betegség, de az immunrendszer megoldja.
2020. jún. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnos én már 4. hónapja szenvedek övsömörrel. Mindent kipróbáltam amit itt olvastam. Amit a háziorvos, belgyógyász, és a neurológus kiírt. Sajnos a fájdalom csak enyhül ami már nagyon jó. Az övsömör az idegszálakat betegíti meg és nagyon hosszadalmas a regenerálódása. Doktorok sem vigasztalnak, van aki azt mondta, hogy még 3 évbe is telhet mire rendbe jövök. Ez a betegség irtózatos fájdalommal jár, csak az tudja aki átélte. Idős korban veszélyes. Én 70 éves vagyok.
2021. febr. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egy hete jöttek az elsö hólyagok, a Doki 5x1 Telvirant írt fel, és napi 1 Curidol fájdalom csillapítót, amit este veszek be és 1 órán belül enyhültek a fájdalmak. Másnap reggel is csak enyhén fájt a hátam. Nekem ez vált be.
2021. jún. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!