Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet kiszáradni?

Hogy lehet kiszáradni?

Figyelt kérdés

Kiszáradás hogyan érhető el,illetve milyen következményekkel jár?

Lehet kórházba kerülni miatta, és ha igen mit csinálnak és meddig tartanak bent vele?



2023. jún. 16. 18:09
 1/6 anonim válasza:
100%
víz nélkül
2023. jún. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
4 nap masszív hányás után kerültem kórházba kiszáradással tavaly nyáron. Infúziót kaptam, sokat. Második naptól ihattam is. 3. naptól ehettem. Életem legszarabb 2 hete volt, azt hittem, hogy belehalok. Gyenge voltam, szédültem. 2 gyereket szültem. Mindkettő fájt, de nem volt halálfélelmem. Amikor kiszáradtam, akkor volt. 1 hétig voltam kórházba, 4. napon már fel tudtam kelni.
2023. jún. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tartós hasmenés és elégtelen folyadékpótlás, garantált.
2023. jún. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szédülés, legyengülés, gyakran zavarodottság, hallucináció is felléphet.


Kisgyermekeknél, időseknél halálhoz is vezethet.


“ A kiszáradást a testünk nedvességtartalmának nagymértékű csökkenése okozza. Szerveink megfelelő működéséhez bizonyos mennyiségű folyadék szükséges. A minimum napi négy pohár víz, ideálisnak pedig nyolc pohár tekinthető. Ha több folyadékot vesztünk, mint amennyit visszapótolunk, akkor az kiszáradáshoz vezet.”

2023. jún. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Normál esetben a folyadékvesztés szomjúságérzést vált ki, így pótoljuk az elvesztett folyadékot. Ha ez nem történik meg, néhány napon belül súlyos kiszáradás lép fel. Ez megváltoztatja a szervezet működését, veseelégtelenséget és akár halált is okozhat. A kiszáradás ezen, súlyos formája azonnali orvosi ellátást igényel.


Ezen kívül még számos egyéb állapot, műtét, valamint gyógyszer okozhat kiszáradást.


A kiszáradás tünetei


Enyhe vagy fokozottabb szomjúság.

Hitelen súlyvesztés.

Az ajkak és a nyelv kiszáradnak.

A vizelet mennyisége csökken, és koncentráltabbá válik. (Ez azon is látszik, hogy a színe sötétebb, mint a normál vizeleté).

A pulzus és a légzésszám megnő.

Gyengeség, vagy szédülés (különösen álló helyzetben).

A bőr láthatóan kiszárad, elveszti rugalmasságát.

Beesett szemek.

A csecsemőknél a kutacs behorpad.

A csecsemőknél a kutacs behorpad.


A kiszáradás lehetséges szövődményei


Vesekárosodás.

Sokk.

Sokk.

2023. jún. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mekkora egy idióta vagy !
2023. jún. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!