Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Okozhat ilyen fájdalmat az...

Okozhat ilyen fájdalmat az emelés?

Figyelt kérdés
Június 13-án egyedül hoztam el egy kb. 20 kilós csomagot a bútorboltból, közben többször megemeltem, vittem ide-oda. Két napra rá kezdtem folyamatos fájdalmat érezni jobb oldalt vesetájon, illetve elöl, a hasam alsó-jobb részén (ott enyhébb). A fekete nadálytő krém nem hatott, az Algoflex sem. Meghúzódhatott valami? Érezhető vagy látható duzzanat sehol nincs, szóval sérvre nem gyanakszom. Nyomásra nem fáj jobban, de bizonyos mozdulatokra (pl láb emelése nadrághúzásnál) igen. Nincs láz, levertség, vagy egyéb tünet.
2023. jún. 17. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, főleg ha rossz technikával emelted
2023. jún. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A deréktáji fájdalom gerinc porckorong károsodásra utal, a jobboldali hasi tájéknál meg valami izom (ín) húzódásra a kényszertartás miatt. Algopyrin, diclofenák tartalmú gyógyszer csökkenti (átmenetileg) a fájdalmat, de az ilyen többnyire pár nap alatt helyrerázódik. Persze nem lehet tudni (és többnyire kideríthetetlen), hogy milyen mértékű károsodás következett be.

Örülj neki, hogy te csak most észlelsz ilyen fájdalmat.

2023. jún. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát a technika borzasztó volt😄 Egy lapra szerelt asztallal bénáztam, a doboznak nem volt normális fogása sehogy. Remélem, tényleg hekyrejön és nem kell operálni.
2023. jún. 17. 18:43
 4/5 A kérdező kommentje:
Frissítés: lassan, de múlik a fájdalom és nő a mobilitás.
2023. jún. 20. 19:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne kipróbálni egy gerincnyújtó padot, eltávolítja egymástól a csigolyákat, csökken a porckorongokra ható nyomás és a porckorongok könnyebben visszanyerik eredeti alakjukat.
nov. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!