Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kislányom leöntötte a kezét...

Kislányom leöntötte a kezét lakkbenzinnel,az orvos azt mondta telefonon csak mossa mossa és mossam amég nem tűnik el a szag teljesen???!

Figyelt kérdés

Nem ivott belőle,5 éves és halálosan megijedtünk mivel nem ismerem ezt az anyagot és azonnal lemostam orvost hívtam aki azt mondta addig mossam neki amég nem tűnik el a szag.

Az egészet ami volt az üvegben kiöntötte a kerti asztalra nagyon erős szaga van,lemostam most neki a kezét,halálosan megijedt hogy meg fog halni ezen kívül semmi panasza,csak nagyon nagyon traumatizált most.

Egyszer az első még nem túl alapos kézmosás után egy mp-re a kezét a szájába vette és egy minimálisa anyag így bejuthatott a kis szervezetébe? bőrön keresztül is mérgező,de az orvos azt mondta valószínűleg semmi baj csak mossam neki alaposan le


2023. jún. 18. 21:43
 1/5 A kérdező kommentje:
sajnos mamám a kerti munka miatt tárolt itt lakkbenzint amiről nem tudtunk
2023. jún. 18. 21:44
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nagyobb kárt csináltok hogy bepánikoltatjátok és most fél, pedig semmi baja nem lenne. Valóban jól meg kell mosni a kezét, mást nem tudtok, meg elmondani neki hogy ne vegyen a szájába semmit amit koszos/szennyezett kézzel fog meg, és ismeretlen anyagokba ne nyúlkáljon, de nyugtassátok meg hogy nem lesz semmi baj, de erre máskor figyeljen. Az a minimális meg nem számít ami egy mp alatt a szájába ment.
2023. jún. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amit a doki mondott, de nem lesz semmi baja, ijedezni meg nem kell ennyire, nem nagy durranás, ha nem itta meg.
2023. jún. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell felesleges "halálra rmültünk" hisztivel traumatizálni a gyereket. Lemosod, higgadtan elmondod, hogy ne vegye a szájába a kezét, és ennyi.
2023. jún. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xp ali ***** válasza:
Semmi baja se lesz tőle. Abban biztos vagyok, hogy nem ivott belőle, ezt ember le nem nyeli.
2023. júl. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!