Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Táppénz után elküldtek szabads...

Táppénz után elküldtek szabadságra, mert szerintük későn szóltam, hogy egészséges vagyok, ez így korrekt?

Figyelt kérdés

Táppénzen voltam betegen. A háziorvosom felváltva rendel hol délelőtt, hol délután. Délután kellett visszamennem, megállapította, hogy egészséges vagyok, másnap mehetek dolgozni, ideadta a táppénzes igazolást aznappal bezárólag, ez du. 5 órakörül volt.

Felhívtam még aznap a munkaadóm, hogy akkor holnap már tudok menni, erre közölte, hogy későn szóltam, már nem terveztek velem, így szabadságra leszek kiírva arra a napra. Ez így korrekt?



2023. jún. 14. 07:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Korrekt.
2023. jún. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem mindkét oldalról hiba van. Te is szólhattál volna előbb. Csak tudod, hogy hogyan érzed magad. A doki is általában az elmondottakra hagyatkozik, tehát tudhattad, hogy ki fog írni.

A munkáltatód részéről sem fair ez a hozzáállás.

2023. jún. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltatónak előre kell terveznie, ez így jött ki sajnos.
2023. jún. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fair szerintem, de most mit tudsz tenni? Kérdés nálatok mi a megállapodás, mi a munkamenet. Azt azért tudja az ember előre, hogy most azért megy vissza az orvoshoz, hogy már másnap megy dolgozni, de mi legalábbis napi szinten kapcsolatban vagyunk egymással és előre szólunk, hogy mikor tudunk menni dolgozni egy betegség után függetlenül a TP papírtól.
2023. jún. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Aki szerint szemét a főnök, aszerint meddig kellene szólni a beugró kollégának?
2023. jún. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam, hogy szemét a főnök, megértem az ő álláspontját is. De most először voltam táppénzen, nyilván csak akkor szólok, ha már kezemben az igazolás, hogy munkaképes vagyok. Mert az még rosszabb, hogy délelőtt szólok, hogy holnap mehetek dolgozni, aztán délután az orvos mégsem enged mert szerinte fertőző lehetek még, vagy akármi.

Egyébként nàlunk hivatalosan jópár nappal előre kell jeleznie a munkáltatónak az általa kiadott szabadságot, úgyhogy szabálytalannak mindenképp szabálytalan, de nyilván nem csinálok belőle ügyet.

2023. jún. 14. 08:50
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6: egy szóval nem írtam, hogy Te írtad volna, hogy szemét a főnök.


A táppénz meg nem arról szól, hogy a háziorvos karantenizál. Ez nem olyan, mint az óvodában/iskolában, hogy kapsz egy papírt "közösségbe mehet". A táppénz egy lehetőség számodra, hogy ha nem tudsz betegség miatt dolgozni. De akár azt is megteheted, hogy az orvos azt mondja, beteg vagy, de Te mégis dolgozol, ha a vezetőségnek ez nem gond.

2023. jún. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan nem létezik, hogy te akarsz menni dolgozni, mert jól érzed magad és nem enged a doki, nem olyan fertőző betegség ez, ami indokolna karantént. De hát most már mindegy, kár ezeken rugózni, máskor már jobban fogod tudni mi a teendő.
2023. jún. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Így van, köszönöm, meglátszik, hogy nem járok sűrűn orvoshoz.

Nem tudtam, hogy tényleg úgy működik, mint a híres Dr. Bubo főcímzenében, hogy "diktál a beteg, írja az orvos". :)

2023. jún. 14. 09:03
 10/14 A kérdező kommentje:

"Szerintem olyan nem létezik, hogy te akarsz menni dolgozni, mert jól érzed magad és nem enged a doki,"


Mondjuk ez így nem igaz, mert pl. nagybátyám magas vérnyomással menni akart dolgozni, azt mondta jól érzi magág, de az üzemorvos mégsem engedte.

2023. jún. 14. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!