Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan szedjem ki a kontaklenc...

Hogyan szedjem ki a kontaklencsét?

Figyelt kérdés

Tudom sok ilyen kérdés volt már hasonló, én arra lennék kíváncsi, hogyan tudom esetleg rákényszeríteni a szemem, hogy ne forgassam el mikor kiszedem a lencsét, mivel emiatt nem tudom összecsípni, mert elforog. Ki tudom szedni csak mindig nagyon bénán és fogalmam sincs hogy csináltam. Probalom nézni a tükörben hova nyúlok de bennem van a reflex, hogy elnézek másfele. Szombaton lesz a doktorrá avatásom, addigra szeretném megtanulni szépen kiszedni, hogy a sminkben majd ne az legyen, hogy összekenem esetleg a lencsét kivételnél.


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)



2023. jún. 19. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A tükrös megoldás nálam csak vészhelyzetekben van és az összecsiptetős módszerrel pedig nem tudom a műkörmöm miatt kivenni. Esetleg nézd az orrodat és akkor talán nem mozog a szemed, nekem be szokott vállni.


Bár ha megengeded akkor javaslok még egy módszert, ami számomra könnyebb.

a középső ujjaddal lehúzod a szemed alatti részt amit feszesen tartasz; a mutató ujjaddal megérinted a lencsét és elkezded lefele húzni. Ha szerencséd van akkor kipattan, ha nem akkor a hüvelykujjaddal segíts rá és csippentsd össze a mutató és a hüvelyk ujjaddal.

A másik szemmel is ugyan ezt csináld, bár én a bal szememnél nem tudom kiszedni a jobb kezemmel, így a bal szemnél a bal kézzel szedem ki, a jobb szemnél pedig a jobbal.


Remélem, sikerülni fog. :)

2023. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Ezt ki fogom próbálni ma mindenképp, hátha úgy jobban megy:)
2023. jún. 19. 16:41
 3/4 A kérdező kommentje:
Szeretném megköszönni a tanácsot újra, kb. fél percen belül könnyen ki tudom venni mindkettőtt ezzel a módszerrel, amit javasoltál.:)
2023. jún. 21. 18:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! <3 örülök, hogy segíteni tudtam, és hogy bevállt a módszer! :)
2023. jún. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!