Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kontaklencsében lehet aludni?

Kontaklencsében lehet aludni?

Figyelt kérdés
Én eddig mindig kivettem lefekvés előtt, de most egy ismerősöm azt mondta, hogy Ő abban alszik. Nem ártalmas ez a szemnek? Hogy lehet ezt megcsinálni? Valami szemvedő cseppel?

2023. ápr. 24. 05:46
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Vedd ki alvás előtt
2023. ápr. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Létezik olyan kontaktlencse, amit egyszer beraksz, és X ideig nem kell utána kivenni, alhatsz is benne, de ez nem ugyanaz, mint a tipikusabb napi/havi lencsék.

Utóbbi (ha jó minőség, jól illeszkedik) akkor egy-egy délutáni szunyát kibír, nekem a szemész mondta, hogy ennyit nyugodtan, szoktam is benne aludni rövideket. Utána szemcsepp, mert pislogás nélkül kiszárad benne a szem.

Egyszer-egyszer előfordult már olyan is, hogy bent felejtettem éjszakára, ha mondjuk nagyon fáradt voltam, utána pl. másnap nem tudtam hordani, hogy álljon a folyadékban.


De éjszakára vedd ki mindenképp, nem tesz nekik jót a hosszas vagy rendszeres bennealvás.

2023. ápr. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többiekkel. Ha nem olyan lencséd van, amit folyamatosan lehet hordani, hanem hagyományos havi, akkor vedd ki.


Nekem volt, hogy délután elalaudtam benne, utána meg nagyon kiszáradt.

Ha véletlenül bent felejted egy éjszakára, akkor ne gond, de hagyd a tiszta, friss folyadékban állni másnapig.

2023. ápr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetlen lencsét sem lehet hosszú távú következmények nélkül állandóan viselni. Az ismerősödnek is mondom ezt.
2023. ápr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vannak olyan speciális lencsék, amiket hosszútávon lehet használni kivevés nélkül, csak nagyon ritka.

A szemedzem is mondta ezt.

2023. ápr. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Senior Séf ***** válasza:
Mért? Ágyad nincs?
2023. ápr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#5 Mutass egyet. Én egyedül az éjszakai kontaktlencséről tudok, hogy olyan, de azt meg nappal nem lehet viselni, mert olyan elven működik.
2023. ápr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 8-as megelőzött a válasszal, amit köszönök neki!


Amúgy imádom, hogy itt mindenki jobban tudja a dolgokat, mint például egy orvos...

2023. ápr. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!