Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fájdalmas pattanás szerű...

Fájdalmas pattanás szerű csomó a hónaljban?

Figyelt kérdés

2-3 napja vettem észre hogy a bal hónaljam fáj főleg ha megemelem. Próbáltam nézni tükörbe hogy esetleg meg tudom-e fakasztaní de nagyon mélyen lehet a gyökere. Az elmúlt napokban már a jobb oldani hónaljamon is kijött pontosan ugyanez, illetve már nagyobb helyen fáj és több 'csomót' is érzek. Van 1-2 pont ahol látszódik egy nagyon pici sárga pont, mintha pattanás lenne de ha elmarom és próbálom nyomni semmi sem történik. Mindkét hónaljamban kb 3 ilyen duzzanat van amik érintésre fájdalmasak illetve sima kézmozgatásnál is fájdalmat okoznak. Mitől lehet ez? Borotválni kb 2 hete borotváltam tehát nem gondolnám hogy a szörtől lenne. Esetleg a meleg? Izzadásgátló? Ha a probléma megmaradna milyen orvoshoz forduljak?


Egyébként azt még hozzáadnám hogy sajnos az elmúlt időbe sok kiló jött rám, nem eszek a legegészségesebben sem. És észrevettem hogy a pattanásaim 70%-ból már nem a megszokott sárga trugyi jön ki, hanem mintha zsír lenne. Lehet köze ehhez? Ha lehet légyszi csak segítőkész válaszokat irjatok, tudom tudom egészségesebben kéne enni stb stb de most perpillanat ez lenne a kérdésem! Nagyon szépen köszönöm!



2023. jún. 27. 05:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzáadnék hogy 25/l és PCOS problémám van sajnos! :(
2023. jún. 27. 05:55
 2/4 anonim ***** válasza:
Mégis lehet akár szőrbenövés is. Éjszakára tehetsz rá párakötést.
2023. jún. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem hámlik a fájó terület?

Orvoshoz kellene menni, mert ez lehet nyirokcsomó duzzanat is, aminek sokféle oka lehet, és akár komoly betegségre is utalhat.

De lehet, hogy csak a Pityriasis rosea nevű ártalmatlan bőrbetegség bevezető stádiumában vagy, és csak pár hét múlva lesznek komolyabb bőrtüneteid.

Orvoshoz kellene menni!

2023. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem hámlik, reggelre megint kijött a tetején a sárga pont mintha pattanás lenne, de inkább nem piszkálom.
2023. jún. 27. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!