Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Altatás alatt álmodik az ember?

Altatás alatt álmodik az ember?

Figyelt kérdés
Hamarosan nyitott szívműtétem lesz. És kiváncsi vagyok hogy amikor elaltatnak fogok-e álmodni.

2023. júl. 1. 19:50
A kérdező szavazást indított:
Igen. Fogsz álmodni
Lehetséges hogy álmodsz.
Nem valószinű hogy fogsz.
Nem, nem fogsz álmodni.
15 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Engem jövő héten mutenek, majd megírom, hogy álmodtam e
2023. júl. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csalodas talan, az az ido kiesik, mintha nem is lenne. Ellentetben az alvassal. Ebredeskor azt hiheted, hogy meg csak most fognak muteni.
2023. júl. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Én nem álmodtam.


Szép is lenne, azt álmodod, hogy zuhansz, aztán egy nagy rándulással magadhoz térsz, a doki kezéből a szikét meg beleállítod a műtőlámpába.


A műtét mélyaltatásban történik, álmodni meg akkor szoktunk, amikor majdnem felébredünk. Vannak mindenféle alfa-béta-gamma-delta hullámok (agyi működés során), ezek jól elkülöníthetők, nem csak ilyen vajákosság ez. Mélyalvásban nincs álom.

2023. júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Nem fogsz álmodni nem olyan hosszú ideig tart az állapot. Alváskor van rem és nrem fázis. Egyik szakaszban nem álmodsz viszont kb 2 óra elteltével már igen amikor alvási szakaszt váltasz. Bocsi lehet a sorrendet nem jol tudom a rem fázisoknál.
2023. júl. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem fogsz álmodni és valószínűleg arra sem fogsz emlékezni, amikor még a műtőben felébresztenek. Mert addig nem visznek ki a műtőből, amíg fel nem ébresztenek és fel nem ébredsz. Én háromszor voltam eddig altatva és ebből kettőnél nem emlékszem arra, hogy felébresztettek.
2023. júl. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszel rá. Az nem altatás, hanem szedáció, eszméletlen állapot.
2023. júl. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem fogsz álmodni, mert az altatás során nem mész végig a normális alvási cikluson, pláne nem jutsz el a REM-fázisba, ahol az álmokat látod, hanem gyakorlatilag leszedálnak - eszméletlen állapotban tartanak.
2023. júl. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az eszméletlen teljesen más pl: ha elájulsz az is eszmélet vesztés és ott szoktak az emberek képeket látni. Az ájulás az agynak egy kis sokk amit a tudatalatti kivég álom képek látásával, így csökken a stressz szint és a szervezet is hamarabbb ellazul. Ez elősegíti a mihamarabbifelébredést.
2023. júl. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem altattak bár korábbra ígértem a választ, de csak most sikerült ide jutnom: Egyáltalán nem álmodik semmit az ember, kikapcsol a tudat. Egyik pillanatban még a műtő ágyon fekszel, következőben a szobában ebredsz.
2023. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok és ezt írtam: "Én háromszor voltam eddig altatva és ebből kettőnél nem emlékszem arra, hogy felébresztettek.". Azóta már elmondhatom, hogy négyszer, de javítanom is kell magam, ugyanis a négyből 3 szedálás volt, 1 altatás (az volt a legkorábbi).


Nem tudom, mi a különbség az altatás és a szedálás között pontosan (azon kívül, hogy a szedálás nyilván sokkal rövidebb), de az tény, hogy a 4 alkalomból 1 alkalommal ébredtem csak fel a műtőben.

2023. júl. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!