Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aki szakácsként dolgozik...

Aki szakácsként dolgozik egészségtelenebb mint a többi fizikai munkás?

Figyelt kérdés
Szakács szeretnék lenni viszont rengeteg rosszat hallottam róla. Pl: stresszes, pörgős, egészségtelen stb. Szerintetek?

2023. júl. 11. 10:52
A kérdező szavazást indított:
Igen egészségtelenebb
Nem egészségtelenebb
9 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
A szakácsok élete már csak ilyen. Napi 16 órát rohangálni miközben a főszakács vagy ki folyamatosan üvöltözik. Önként nem sokan választanak olyan munkát ahol semmibe veszik őket, üvöltöznek velük meg úgy hajtják őket azért a kis fizetésért hogy más fele annyi munkával keres annyit. A normális fizikai munkák nem egészségtelenek. Mert a mozgás nem az. A szakácskodás nem normális fizikai munka hanem egy stresszmunka. Tikkelő idegbeteg leszel ha nincs olyan pszichés zavarod hogy kimondottan szereted hogy megalázzanak meg ordibáljanak veled akkor is ha jól csinálsz valamit.
2023. júl. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészséges, de nem egészségtelenebb sok más munkánál.

A legtöbb fizikai munka megviseli a szervezetet. Pl. aki pakol, emel, annak már fiatalon fáj a derekat, háta, mindene. Egy bolti eladó sem csak elad, hanem napi 12 órát áll, pakol, emel, és stressz is van, akár a vevők, akár a vezetők felől. Nagy stressz lehet bármilyen cégnél, munkahelyen.

És nemcsak a fizikai munka egészségtelen. Egy orvos sem irigyelek, aki szintén egész nap szinte talpon van. Ügyel. Műt! Ahol azért nagyon ott kell lenni fejben is. Nincs ideje, enni, inni, de sokszor még a wc-re is alig tud kimenni.

Szakácsnál sokban függ a helytől. Vannak normális, jó hangulatú munkahelyek. Nem minden olyan, mint a főzős műsorok üvöltözése :D

2023. júl. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Legyél főszakács és akkor te üvöltözhetsz.
2023. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Senior Séf ***** válasza:
66%
Nem a filmekből kellene kiindulni, kedves 1-es.
2023. júl. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van olyan itt aki szakácsként dolgozik és tényleg letudja írni a munkáját? :D
2023. júl. 12. 18:39
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam szakács. Az 1-es totál baromságokat hord össze. Nyilván akad ilyen konyha is ahol a főszakács egy állat. De ott meg minek marad az ember? Ahol én voltam (több helyen is) teljesen jó volt. Ja, és sok kis konyha is van, ahol csak egy szakács kell. Ott Te vagy a főszakács.
2023. okt. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem édesanyám szakács és imádja a munkáját. Egy kisebb étteremben dolgozik és csak ketten vannak a konyhában. Ha szeretsz főzni és jólesik látni ahogy az emberek boldogan megeszik a főztödet élvezni fogod
márc. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!