Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy könnyebb...

Mit tegyek hogy könnyebb legyen idegen helyen nagydolgot végezni?

Figyelt kérdés

Sajnos kiskoromtól kezdve problémáim vannak azzal,hogy nem tudok idegen helyen nagyvécézni,hiába nyugodtak a körülmények.

Leginkabb a fertőzésektől félek a wc deszkára sem szoktam ráülni.

Most is eljöttünk nyaralni külföldre mar 4.napja itt vagyunk es egyszerűen nem tudok,pedig mar nagyon szenvedek,mar hanyingerem is van,es aludni is alig tudok emiatt,es így az itt töltött időt sem tudom elvezni..

Meg az a baj hogy mar ingerem sincs ra rá,pedig erzem hogy tele a hasam.



2023. júl. 14. 02:34
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekem segít ha tényleg akkor csinálom amikor a lehető legkevesebben vannak korülöttem, a wc deszát ott ahol a combom véletlen hozzáérhet lefedem wc papirral és iszom egy erős kvt vagy energiaitalt.
2023. júl. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Én be szoktam szarni általában. Jobb, mint idegen budira ülni.

17/L

2023. júl. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress egy gyógyszertárat és vegyél magadnak egy pezsgőkúpot, az segíteni fog.
2023. júl. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Aztán kezeltesd a pszichés problémádat, mert ebből még gondjaid lesznek az életed során.
2023. júl. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4. Én is hasonló problémával küzdök és ez megkeseríti az életem. Hol vagy hogyan lehet ezt kezeltetni?
2023. júl. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rövid távon segít megoldani a problémát, ha kávét, hashajtót, vagy hasonló emésztés/ürítés serkentő dolgokat veszel be. Attól muszáj lesz elvégezni és esélyed sincs benntartani - ha nem WC-n, akkor majd ahogy épp sikerül. Szállodában esetleg érdemes lehet megcéloznod a fürdőkádat vagy a zuhanyt, hogy utána könnyebb legyen eltakarítani magad után...


A wc-n, ha félsz a fertőzésektől, akkor vegyél fertőtlenítő kendőt és töröld le a deszkát. Aztán teríthetsz a deszkára wc papírt, de sok helyen a nyilvános wc-kben van a deszkára teríthető egyszer használatos műanyag is, sőt van olyan is, hogy ahol automata cserélgeti ezt a deszkán, hogy ne kelljen hozzá érni. Nyilván nálatok nincs ilyen, ha nem találkoztál vele, de megpróbálhatsz boltban venni ilyesmit, vagy ahogy mások is írták, wc papírból megoldani, hogy legyen.


Ismerek olyat, aki pl. idegen helyen a csészében álló víz tetejére is tesz pár wc papír darabot, hogy ne/kevésbé tudjon felfröccsenni.


Egyébként az is létező módszer, hogy nem ülsz rá a wc-re, hanem izomból tartod magad fölötte, hogy ne kelljen hozzáérned. Fizikailag nehezebb kivitelezni és a székelést sem segíti, hogy az izomzatod teljesen máshogy dolgozik, mint szokott, de a hozzáérés problémát segít megoldani.


Hosszabb távon viszont pszichológus tud segíteni az ilyen félelmek és gátlások leküzdésében. Akár pszichológus nélkül is próbálhatsz dolgozni rajta, de egy képzett és jó szakember módszeresebben és eredményesebben tudja kezelni a problémát, mintha te találomra próbálkozol.

Egyébként minél inkább engedsz annak, hogy félsz tőle és nem mered, annál inkább benne rekedsz, hogy nem is megy és ezt elfogadod, így marad. Minél jobban erőlteted, hogy csinálni kell azt, amitől félsz, annál könnyebben túl tudsz egy idő után lendülni a félelmeiden és megküzdeni a problémával. Minél többször sikerül összehoznod, hogy menjen az, amitől félsz, annál kevésbé lesz ijesztő és egyre könnyebben fog menni. A pszichológus ezt a folyamatot tudja terápiás módszerekkel segíteni, hogy minél könnyebbé váljon.

2023. júl. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én se tudok idegen helyen kakilni :(

Ilyenkor beveszek 3-4 szem dulcolaxot, amitől aztán jól kifosom magam :))

2023. júl. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A dulkolaxtól nem kifosni, hanem befoni lehet. Ráadásul, mire kiürül a szervezetből, úgy érzed magad, mint a mosott szar...

Inkább egyél gyümölcsöt, az is segít, de nem vagy tőle annyira szarul. Mellesleg a befosást is megúszhatod, ha ügyes vagy...

2023. júl. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem szeretnél hashajtózni tablettával , igyál egy jól kiáztatott Szenna teát mellé vegyél be kapszulát is :)

Na ettől olyan hasmenésed lesz hogy azt nem fogod benntartani úgy meghajt ;)

Tegnap ittam egyet mert teltnek éreztem magam, ma a barátaimmal aquaparkba mentem bár én a WCn ültem és fostam egész nap a strandolás helyett

2023. júl. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!