Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a gépen telefonon sokat...

Ha a gépen telefonon sokat olvasok az kárositja a szemet?(mindenhol kényelmesen nagyra van állitva a betüméret stb)

Figyelt kérdés
Sziasztok mozgássérült vagyok egyik kezem se 100% könyvet nem igen tudom fogni, inkább gépen/telefonon olvasgatok neten ami érdekel, szeretném megkérdezni ez kárositja a szemem ha sokat olvasok? A zoom méret kellemesen nagy, a fényre is figyelek, és ha érzem, hogy húz a szemem pihenek (!) ablakon messzire nézek stb. Szóval a kérdés adott, köszi :)
2023. júl. 15. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A betűméret igazából mindegy (egy határ felett), mert attól még pont ugyanakkora távolságra kell fókuszálni a szemnek.
2023. júl. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, és károsodhat a szem? (a bevezetőbe irtam ésszel gépezek pihenőkkel stb)
2023. júl. 16. 09:54
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem a monitor is jó távolságon van, kicsit több mint 1 kar hossz.
2023. júl. 16. 09:55
 4/5 anonim válasza:
Amikor nekem hirtelen megnőtt a "gépidő" akkor romlott a szemem. Szemüveg nélkül már erőltetve se tudok olvasni, viszont beállt vagy legalábbis gyorsan nem romlik már tovább.
2023. júl. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az szerintem sokaknak van szemüveg, aki gépezik, nem csak a mozgássérültek gépeznek sokat, más is informatikus stb.
2023. júl. 17. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!